PARTNER PORTALU

Naszpikowane elektroniką mieszkania dla seniorów

Senior Apartments ma nowatorski pomysł na opiekę długoterminową dla seniorów: naszpikowane elektroniką mieszkania i fachowy personel z ręką na pulsie.

Autor: PAP 14 kwietnia 2016 09:23

- Pierwszy etap – budowa osiemnastu jednopiętrowych apartamentów w podwarszawskiej gminie Wiązowna – już ruszył. Inwestycję chcemy zakończyć w czerwcu. Powstanie dziesięć domów dwuosobowych i osiem jednoosobowych – wyjaśnia w „Pulsie Biznesu” Marcin Zawadzki, założyciel Madi-Systemu – największej polskiej firmy specjalizującej się w opiece długoterminowej.

- Nasi mieszkańcy będą prowadzić samodzielne życie, ale w razie potrzeby na życzenie będą mieli do dyspozycji lekarza, pielęgniarki, rehabilitantów, opiekunki, concierge`a, animatorów oraz personel techniczny i sprzątający. Domy będą naszpikowane inteligentnymi rozwiązaniami technicznymi i telemedycznymi. Będą czujniki dymu, temperatury, ruchu, bezruchu i upadku, które w razie zagrożenia wyślą sygnały na telefon komórkowy personelu, który niezwłocznie sprawdzi, czy wszystko jest w porządku" – wyjaśnia ideę tzw. assisted living Marcin Zawadzki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych