PARTNER PORTALU

Nautica III już w budowie

Firma SGI rozpoczęła budowę trzeciego etapu osiedla Nautica. Osiedle powstaje w ustronnej i zielonej części śródmieścia Szczecina, między ulicami E. Plater, Gontyny i Księżnej Salomei.

 

Autor: HouseMarket.pl 13 lipca 2016 14:48

Cechą charakterystyczną tego osiedla jest przestrzeń. Budynki okalają teren inwestycji w odległości od 50 do 100 m od siebie, tworząc w ten sposób rozległy wewnętrzny dziedziniec.

Pierwszy etap inwestycji tworzy jeden budynek. Charakterystyczny układ schodkowy budynku podkreśla nie tylko estetykę, ale również wpływa na funkcjonalność mieszkań. Całości dopełnia stonowana kolorystyka elewacji i wszechobecna na terenie osiedla zieleń.

Nautica została zbudowana według projektu architektów: Marka Sietnickiego i Miłosza Raczyńskiego. Osiedle zaprojektowano inspirując się architekturą modernistyczną oraz stylem art-deco. Wykorzystując charakterystyczny układ schodkowy budynek został idealnie wkomponowany w naturalne ukształtowanie terenu.

Jego najniższa część, zlokalizowana od strony północnej, posiada pięć pięter mieszkalnych, a w dalszej części budynek rozrasta się do sześciu pięter i kończy się wysokim segmentem od strony południowej. Z najwyższych kondygnacji rozciąga się widok na panoramę Szczecina.

Cichy i spokojny charakter osiedla oddają jasne i stonowane barwy elewacji, a liczne detale podkreślają nowoczesność projektu. Kompozycję uzupełniają regularne, symetrycznie rozmieszczone balkony, a wieńczące budynek eleganckie tarasy z balustradami ze szkła hartowanego dodają mu lekkości.

Oferta składa się z dobrze zaprojektowanych i łatwych w aranżacji mieszkań o zróżnicowanej powierzchni od 34 mkw. do 111 mkw. Każde wyposażone jest w loggię, balkon lub taras. Termin realizacji inwestycji to czwarty kwartał 2017 roku.

SGI do końca roku planuje wprowadzić do sprzedaży w Szczecinie także dwie kolejne inwestycje – osiedle domów w zabudowie szeregowej, a także kameralny projekt w niskiej zabudowie na Warszewie, nieopodal ulicy Warcisława i Włoskiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych