PARTNER PORTALU

Niemiecki bank ma pomysł na finansowanie mieszkań

ImmoSchuldschein - tak nazywają się specjalne obligacje, które dzięki Berlin Hyp pozwolą na inwestycje w niemieckie mieszkania.  W ostatnich tygodniach plasowano papiery o łącznej wartości 122 mln euro.

Autor: Housemarket.pl 21 października 2015 10:06

Emisja obligacji zorganizowana przez Berlin Hyp trafiła m.in. do 23 banków, które zakupiły papiery o wartości 59 mln euro. Okres, na który wyemitowano obligacje to 12 lat.

Wydawcą obligacji jest firma LEG Wohnungsbau Rheinland, firma zależna od Grupy LEG Immobilien AG. Ich zabezpieczeniem jest zdywersyfikowane portfolio nieruchomości mieszkaniowych obejmujących 70 projektów posiadających 4100 mieszkań i 20 lokali usługowych. W większości znajdują się w południowym Duisburgu.

Na czym polegają ImmoSchuldschein? To połączenie klasycznego finansowania konsorcjalnego z obligacjami. Cechą charakterystyczną jest struktura, która pozwala bankom na aktywny udział w inwestowaniu w nieruchomości komercyjne. Minimalny udział w programie to 1 mln euro.

W czasie obowiązywania finansowania Berlin Hyp będzie utrzymywał ponad 50 proc. wartości pożyczki jednocześnie zajmując się kwestiami technicznymi obsługi zadłużenia. Z kolei banki, które wykupiły udziały, mają szerokie możliwości bieżącej analizy wyników portfela poprzez specjalny, elektroniczny data room.

LEG to grupa posiadająca ponad 110 tys. nieruchomości pod wynajem zamieszkiwanych przez ponad 300 tys. osób. To jedna z największych niemieckich firm działających w branży mieszkaniowej. W 2014 roku grupa wygenerowała przychody z wynajmu na poziomie 577 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych