PARTNER PORTALU

Nieoczekiwana zmiana właścicieli

Jeszcze w marcu br. firma Unidevelopment informowała o planowanej nowej inwestycji mieszkaniowej w Warszawie. Miała ona powstać zamiast biurowca. 12 maja projekt został sprzedany firmie Murapol.

Autor: Propertynews.pl 12 maja 2016 15:02

Umowa została zawarta 12 maja br. pomiędzy Unidevelopment, funduszem Unide i Wola House a spółką Murapol. Na rzecz polskiego dewelopera przeszły wszystkie udziały w spółce Wola House bezpośrednio odpowiedzialnej za projekt wraz z subrogacją zobowiązań tej spółki.

Murapol przejął wszystkie udziały w Wola House. Firmy nie informują o wartości transakcji. Wszystkie środki zostaną rozdysponowane pomiędzy Unibep a fundusz Unide, który do tej pory finansował inwestycję.

Przedmiotem transakcji jest użytkowanie wieczyste nieruchomości o powierzchni 0,56 ha przy al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie. W planach Unibepu był tu biurowiec Wola House o powierzchni 20 tys. mkw. 

W marcu spółka poinformowała o zmianie planu dla nieruchomości. Zamiast biur miała powstać inwestycja mieszkaniowa na 338 lokali. Budowa miała ruszyć w połowie br.

Firma Murapol nie zdradziła swoich planów. Zgodnie z ujawnionymi zapisami umowy będzie prawdopodobnie realizowała inwestycję mieszkaniową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych