PARTNER PORTALU

Niesztampowe mieszkania w Tarnowskich Górach czekają na mieszkańców

Potencjalni najemcy mieszkań komunalnych w Tarnowskich Górach mogą wprowadzać się do niebanalnego lokum. 72 lokale w dwóch budynkach według projektu Zalewski Architecture Group powstały przy ul. Andersa.

Autor: HouseMarket.pl 07 kwietnia 2017 12:40

Zespół wielorodzinnych budynków komunalnych w Tarnowskich Górach składa się z dwóch 4-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych z podpiwniczeniem w układzie nawiązującym do kwartału. Każdy z obiektów składa się z trzech segmentów mieszkalnych z klatkami schodowymi. Obejmują one łącznie 70 mieszkań różnych typów. Teren objęty opracowaniem zajmuje ok. 1 ha, zaś powierzchnia użytkowa mieszkań liczy ok. 6 tys. mkw.

W ramach projektu połączono współczesną estetykę obiektów, z wygodnymi rozwiązaniami funkcjonalno-przestrzennymi oraz zadbano o racjonalne koszty, odpowiadające standardowi budynków komunalnych. Dużą wagę przywiązano do układu i standardu przestrzeni otaczających. Wzajemny układ obiektów (w układzie zazębiających się "L") tworzy półotwarte wnętrze urbanistyczne, charakteryzujące się zróżnicowanymi przestrzeniami - zarówno otwartymi, jak i bardziej intymnymi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych