PARTNER PORTALU

Nietypowe, dwukondygnacyjne mieszkania na Osiedlu Rodzinnym

We Wrocławiu na Osiedlu Rodzinnym rozpoczęto już budowę budynku wielorodzinnego, który będzie bezpośrednio sąsiadował z budowanym przez miasto Wrocław domem kultury. Będzie to część modelowego osiedla Nowe Żerniki.

Autor: housemarket.pl 13 sierpnia 2015 14:28

Jednym z elementów działań Wrocławia, bezpośrednio związanych z organizacją ESK2016 było przygotowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej projektu modelowego osiedla „Nowe Żerniki”.

W koncepcji tej odwołano się do jednego z najbardziej znanych przykładów projektowania i rozbudowy tkanki miejskiej. Wystawa „Wohnung und Werkraum” z 1929 r., potocznie zwana WUWĄ, była projektem, który swoim obszarem obejmował tereny Biskupina i Sępolna. Ta prosta idea okazała się najbardziej przyjaznym dla społeczeństwa działaniem na płaszczyźnie architektury i socjologii, które na przełomie ostatnich dziesięcioleci zastosowano we Wrocławiu.

Projekt Osiedla Rodzinnego przewiduje 58 mieszkań w budynku o zróżnicowanej ilości kondygnacji (maksymalnie 3 kondygnacje). Lokale o powierzchni kawalerek będą łączone z mieszkaniami, które swoją formą i wielkością przypominają nawet domy jednorodzinne. Zaprojektowano także dwupoziomowe mieszkania z antresolami, a także mieszkania, w których zaprojektowano dwie strefy - typowo mieszkalną i taką, która z powodzeniem może być np. pracownią czy biurem.

Ciekawym rozwiązaniem są również mieszkania bezpośrednio połączone z garażami dwustanowiskowymi. Mieszkanie jest wówczas dwukondygnacyjne - dolny poziom to garaż na dwa samochody i pomieszczenie gospodarcze, połączone prywatnymi schodami z drugim poziomem, spełniającym funkcje mieszkaniowe. Projekt stworzyła grupa uznanych wrocławskich architektów : Marcina Dziewońskiego, Macieja Hawrylaka, Marcina Majora, Magdaleny Paryny i Joanny Styrylskiej.

Ceny mieszkań zaczynają się od 192 tys. zł.

Inwestorem budynku oznaczonego w projekcie miasta symbolem K10 jest Spółka Budownictwo Osiedle Rodzinne Sp. z o.o. spółka komandytowa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych