PARTNER PORTALU

Nordic Mokotów coraz bliżej realizacji

Nordic Mokotów zostanie zaprojektowane przez pracownię Plus3-Architekci. Zarządzać inwestycją będzie firma Portico Project Management.

Autor: HouseMarket.pl 01 lipca 2016 15:17

Projektant Nordic Mokotów został wybrany w trybie przetargu. Współpraca będzie obejmować projekt wykonawczy pierwszych dwóch etapów inwestycji oraz projekt budowlany i wykonawczy etapu trzeciego.

Drewno w przestrzeniach prywatnych

Plus3-Architekci to pracownia z obszernym portfolio projektów mieszkaniowych. Już na etapie wczesnej koncepcji wyobrażamy sobie potrzeby mieszkańców, dlatego układ funkcjonalny każdego z projektowanych mieszkań jest zawsze przedmiotem gruntownej analizy. W projekcie YIT dużo uwagi przywiązujemy do architektury wnętrz. Przestrzenie holi mieszkaniowych będą powściągliwe i eleganckie, a materiałem wiodącym będzie jasne drewno, tak charakterystyczne dla fińskiej kultury. Ten naturalny materiał pojawi się również w przestrzeniach prywatnych. Projekt przewiduje zastosowanie na wszystkich balkonach i tarasach elementów drewnianych, które bardzo pozytywnie wpłyną na komfort użytkowników– mówi Katarzyna Głażewska, architekt, oraz współwłaściciel Plus3-Architekci.

Zarządzanie inwestycją YIT zostało powierzone w pełnym zakresie firmie Portico Project Management. Umowa obowiązuje przez okres do zakończenia ostatniego etapu inwestycji. Portico Project Management będzie również odpowiedzialne za przekazywanie lokali klientom YIT oraz usuwanie usterek w okresie gwarancyjnym.

YIT dopiero wchodzi na polski rynek

– Nasze bogate doświadczenie jako konsultanta w branży inżynierii budowlanej z pewnością pozwoli zaoferować YIT profesjonalną oraz kompleksową pomoc na wszystkich etapach realizacji projektu. Cieszymy się, że po raz kolejny mamy możliwość współpracy z tak dużym i renomowanym deweloperem. YIT dopiero wchodzi na polski rynek, więc nasza obsługa ma tym istotniejsze znaczenie dla obu stron – mówi Krzysztof Kałuża, dyrektor zarządzający Portico.

Joanna Lewandowska, dyrektor techniczny polskiego oddziału YIT, podkreśla, że współpraca z tak doświadczonymi partnerami zagwarantuje klientom YIT wysoką jakość usług oraz terminowość.

– Jestem pewna, że projekt opracowany przez pracownię Plus3-Architekci odda w pełni fińską funkcjonalność mieszkań w połączeniu z czystością formy i architektury całej inwestycji, a firma Portico będzie sprawnie zarządzać pierwszym projektem YIT w naszym kraju – komentuje.

Nordic Mokotów to pierwszy projekt mieszkaniowy YIT w Polsce. Teren o powierzchni 7.343 mkw. zlokalizowany jest w części Mokotowa, która może się pochwalić bardzo korzystnym dojazdem zarówno do centrum miasta, jak i do lotniska Chopina. Z wyższych pięter budynków będzie można podziwiać nie tylko zieloną przestrzeń Mokotowa, ale również panoramę i centrum Warszawy.

Deweloper planuje budowę i sprzedaż Nordic Mokotów w trzech fazach. Pierwsza z nich obejmuje 125 mieszkań (blisko 7,5 tys. mkw. PUM). Finalnie ma ich powstać blisko 300 (prawie 18 tys. mkw. PUM). Sprzedaż rozpoczęła się w maju 2016 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych