PARTNER PORTALU

Nova Królikarnia wraca do Ronsona

Ronson Development odkupi od Global City Holdings dwa pierwsze etapy projektu mieszkaniowego Nova Królikarnia na warszawskim Mokotowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą za 83,8 mln zł.

Autor: housemarket.pl 30 marca 2018 09:58

Ronson będzie mieć ponadto opcje odkupu pozostałych etapów inwestycji za łączną cenę 78,9 mln zł.

Nova Królikarnia to osiedle realizowane przy ul. Jaśminowej na warszawskim Starym Mokotowie, w sąsiedztwie zabytkowego parku Królikarnia. Projekt został sprzedany pod koniec 2016 r. przez Ronson Development za ponad 175 mln zł ówczesnemu akcjonariuszowi spółki – Global City Holdings (GCH) – w ramach transakcji obejmującej wyjście GCH z akcjonariatu Ronsona. Transakcja ta powiększyła zysk brutto Grupy Ronson za 2016 rok o ponad 57 mln zł. Ronson wciąż pełni funkcję menedżera projektu, odpowiadając za jego realizację i sprzedaż lokali.

Dzięki umowom zawartym 29 marca br. z GCH, projekt Nova Królikarnia wróci do portfela Ronson Development. - Global City Holdings zamierza skoncentrować się na swojej podstawowej działalności, tj. biznesie kinowym, w tym na niedawno sfinalizowanym przejęciu – poprzez Cineworld – operatora kin w Stanach Zjednoczonych w ramach transakcji o łącznej wartości 5,8 mld USD, oraz na realizacji Park of Poland. Skorzystaliśmy więc z nadarzającej się świetnej okazji, aby powiększyć nasz bank ziemi i powtórnie włączyć Novą Królikarnię (...) do naszego portfela, za atrakcyjną cenę - mówi Nir Netzer, prezes Ronson Development.

- Projekt Nova Królikarnia będzie mieć pozytywny wpływ na przychody i zyski Grupy Ronson już od drugiego kwartału 2018 r., a także w latach następnych. Cena zakupu projektu Nova Królikarnia zostanie zapłacona w ratach, a źródłem tych płatności będą w większości wolne przepływy gotówkowe generowane z projektu Nova Królikarnia - dodaje Rami Geris, dyrektor finansowy Ronson Development.

Zgodnie z zawartymi umowami, Ronson odkupi od GCH dwa pierwsze etapy inwestycji wraz z infrastrukturą towarzyszącą za łączną cenę 83,8 mln zł. Część tej ceny w kwocie 23,8 mln zł zostanie zapłacona przez Spółkę w momencie sfinalizowania transakcji, czyli około 10 kwietnia br. Pozostała część zostanie uregulowana w ratach w ciągu 12 miesięcy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych