PARTNER PORTALU

Novisa startuje z nowymi osiedlami. Nie tylko z wyższej półki

Deweloper specjalizujący się w nieruchomościach premium przygotowuje się do trzech nowych inwestycji - nie tylko tych z wyższej półki.

Autor: HouseMarket.pl 13 czerwca 2016 08:34

W Novisa Development trwają zaawansowane prace nad uruchomieniem trzech zupełnie nowych inwestycji – dwie z nich ulokowane będę w samej Warszawie, trzecia natomiast powstanie w rejonie podwarszawskiego Piaseczna. - Planujemy również, by dwie z nich były w segmencie popularnym tzw. budownictwa ekonomicznego, trzecia natomiast ma spełniać wymogi inwestycji premium - mówi Jakub Mrówka, prezes zarządu Novisa Development. - Patrząc długofalowo chcemy dążyć do tego, by realizować więcej mniejszych i bardziej kameralnych inwestycji, które będą zróżnicowane produktowo oraz terytorialnie. W tym celu wciąż poszerzamy nasze zainteresowania na nowe dzielnice Warszawy.

Firma specjalizuje się w realizacji nieruchomości premium. - Inwestycja spełniająca wymagania premium, przede wszystkim powinna posiadać pierwiastek unikatowości, jest to rzecz bardzo istotna. Oczywiście cechy te mogą być całkowicie różne, od atrakcyjnej lokalizacji poprzez ciekawy i nieszablonowy projekt, aż do wyjątkowej infrastruktury, zapewniającej zaplecze wellness - basen, siłownia, spa - wylicza Jakub Mrówka. - W tego typu inwestycjach najważniejsze jest jednak skrupulatne i solidne wykonanie, które musi być rzeczą absolutnie priorytetową. Wiąże się to z potencjalną grupą docelową. Najczęstszymi nabywcami takich nieruchomości są przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów oraz managerowie dużych, najczęściej międzynarodowych korporacji. Jest to zatem bardzo świadomy i wymagający klient, który ma ogromne oczekiwania, dotyczące zarówno samej inwestycji jak i obsługi sprzedażowej.

Mieszkanie do życia czy na sprzedaż?

Mieszkania to coraz częściej również sposób na lokowanie kapitału. W inwestycjach dewelopera zdarzały się już przypadki zakupu kilku mieszkań przez jedną osobę. - Traktowanie nieruchomości jako lokatę majątku jest dość powszechne. Osobiście mieliśmy przypadki zakupów inwestycyjnych dokonywanych przez osoby fizyczne i prawne, gdzie równocześnie dokonywano zakupu od 2 do 5 lokali - mówi prezes zarządu Novisa Development. - Jednak ze względu na jednorodzinny charakter większości naszych inwestycji, nie są to przypadki szczególnie częste.

Deweloper obserwuje również zainteresowanie polskim rynkiem funduszy inwestycyjnych, które jednak nie przełożyło się na konkretny zakup. - Należy pamiętać, że Novisa Development nie buduje nieruchomości typowo inwestycyjnych jak np. Condo Hotel, a obiekty jednorodzinne, które zwykle kupuje się po to, by w nich żyć - zauważa Jakub Mrówka. - Ponadto uważam, że fundusze inwestycyjne w dość ograniczony sposób lokują swój kapitał na rynku mieszkań pod wynajem, ze względu na regulacje prawne dotyczące ochrony najemców, które obecnie są dość problematyczne. Innym czynnikiem mogą być mało konkurencyjne, np. w stosunku do apartamentów wakacyjnych czy inwestycji komercyjnych, stopy zwrotu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych