PARTNER PORTALU

Novo Pruszków już na finiszu. Trwają ostatnie prace

Dobiega końca budowa wielorodzinnego domu mieszkalnego Novo Pruszków w podwarszawskim Pruszkowie. Obiekt zaprojektowała pracownia Bracia Burawscy Architekci.

Autor: housemarket.pl 31 lipca 2017 09:10

Deweloperem inwestycji przy ulicy Akacjowej jest Yuniversal Podlaski, zaś generalnym wykonawcą jest firma Agmar. Powierzchnia zabudowy wyniosła 811 mkw, natomiast powierzchnia całkowita obiektu to 9384 mkw. 

- Zainwestowaliśmy w ciekawy projekt architektoniczny i równie dobrą lokalizację korzystnie skomunikowaną z Warszawą. W bardzo estetycznym budynku, jaki niebawem oddamy do użytku, z dużą satysfakcją będzie mógł zamieszkać zarówno ktoś życiowo i zawodowo związany z Pruszkowem, jak i ze stolicą. Stosunek ceny metra kwadratowego mieszkania do jakości tego budynku powinien być bardzo satysfakcjonujący dla naszych klientów -  komentuje Antoni Piekut, prezes Yuniversalu Podlaskiego. 

Budynek o konstrukcji słupowo-płytowej mieści 64 mieszkania o powierzchniach od 30 do 105 mkw. Na dwóch kondygnacjach parkingowych nabywcy lokali otrzymają 101 miejsc na swoje pojazdy. Novo Pruszków ma formę prostopadłościanu w kształcie litery C. Jest ustawiony dłuższymi bokami wzdłuż krzyżujących się ulic Gomulińskiego i Akacjowej. Zaprojektowano jeden wjazd do budynku od ulicy Gomulińskiego jako wjazd na teren działki, a następnie do garażu podziemnego.

- Mieliśmy do czynienia z nietypowym kształtem działki. Wymagał on od nas specyficznego podejścia, aby osiągnąć spójną i funkcjonalną bryłę budynku, zachować zapisy zawarte w planie miejscowymi, a jednocześnie spełnić wymagania inwestora. Po naszych wizjach lokalnych zdecydowaliśmy, iż budynkowi należy nadać żywy charakter w kontrze do otaczającej zabudowy z wielkiej płyty. Wprowadziliśmy zatem kontrastowy, pomarańczowy detal jako element powtarzalny. Miało to na celu przełamanie popularnej w architekturze bieli i szarości. Bryła budynku została rozrzeźbiona od strony patio i ul. Akacjowej poprzez zastosowanie rytmu balkonów i loggii, które zaakcentowano kolorem pomarańczowym, a także uskoki w kondygnacjach tworzące tarasy. Ostatnie dwie kondygnacje zostały oddzielone poprzez zastosowanie szarej kolorystyki, co nadało budynkowi efekt lekkości i poprawiło proporcje bryły - mówi architekt Michał Burawski. 

Na parterze budynek mieści sześć lokali usługowych o powierzchniach od 55 do 114 mkw. Łącznie lokale handlowo-usługowe zajmą powierzchnię 510 m². Udogodnieniem dla mieszkańców Novo Pruszków będzie fakt, iż budynek zawiera komórki lokatorskie, jakie nie zawsze są dziś oferowane w budownictwie mieszkaniowym.

 - Obecnie trwają roboty gresiarskie i malarskie oraz inne przy budowie balustrad, stolarki drzwiowej i dróg dojazdowych. Najpoważniejsze z tych prac zakończymy pod koniec sierpnia. Mamy dobrych podwykonawców, więc prace biegną zgodnie z harmonogramem. Z punktu widzenia generalnego wykonawcy mamy satysfakcję, że oddamy przyszłym mieszkańcom bardzo funkcjonalny i estetyczny budynek. Na szczególną uwagę zasługują cztery bardzo atrakcyjne mieszkania na dużym zielonym patio, a także ładne, duże rozkładowe mieszkania w dominancie. Ponadto sam budynek leży także w dobrym punkcie Pruszkowa, co nie będzie bez znaczenia dla przyszłych mieszkańców - wyjaśnia kierownik budowy z ramienia firmy Agmar Mikołaj Oliferuk.

Novo Pruszków nie powstaje w ostrych granicach działki (ok. czterech metrów od jej granic), stąd mieszkańcy mogą liczyć także na estetyczne wykończenie inwestycji zielenią. Uzyskanie pozwolenie na użytkowanie budynku spodziewane jest na przełomie września i października br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych