PARTNER PORTALU

Nowa odsłona Universamu. Startuje budowa inwestycji Rondo Wiatraczna

Dantex i „Społem” WSS Praga Południe wmurowały kamień węgielny pod inwestycję Rondo Wiatraczna. Nowy budynek mieszkalno-biurowo-usługowy powstanie w miejscu Universamu Grochów.

Autor: HouseMarket.pl 15 czerwca 2016 12:37

Rondo Wiatraczna będzie obiektem o podwyższonym standardzie i nowoczesnej architekturze, składającym się z trzech części: dziewięciokondygnacyjnej oraz dwóch osiemnastokondygnacyjnych dominant zapewniających niepowtarzalny widok na panoramę miasta.

Z myślą o różnych potrzebach mieszkańców w budynku zaprojektowano jedno-, dwu-, trzy- i cztero-pokojowe mieszkania o powierzchniach od 28 do 113 mkw. Wszystkie będą posiadały przeszklone loggie i balkony. Ponadto w budynku przewidziano recepcję, przestronne części wspólne, zielone patio wewnętrzne na poziomie 4 piętra, a także osobny parking podziemny dla mieszkańców.

Universam wiecznie żywy

Realizująca inwestycję spółka Dantex w swoim projekcie wzięła pod uwagę historyczny charakter miejsca. - Od lat pojawiały się w mediach informacje o deweloperach, którzy przymierzali się do tej inwestycji, ale ostatecznie tylko my podjęliśmy to trudne wyzwanie. Na etapie projektowym inwestycja wiązała się z różnymi niespodziankami. Infrastruktura podziemna wymagać będzie fundamentalnej przebudowy, ale wiemy, że poradzimy sobie z tym zadaniem. Chcemy stworzyć nowoczesny obiekt, pamiętając o historii, którą od lat tworzył tu Universam Grochów i „Społem” WSS Praga Południe. Oznaką tego będzie nie tylko kontynuacja działalności sklepu, ale również przywrócenie po renowacji neonu „Universam Grochów” oraz popularnej „Panienki” – rzeźby Kazimierza Zielińskiego, które to od lat tworzą unikatowy charakter okolicy – podkreśla Marek Roefler, prezes Dantex.

Rondo Wiatraczna pełne handlu i biur

Na dolnych kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej 11 tys. mkw. usytuowana będzie galeria handlowa, a na elewacji budynku zawisną odrestaurowane neony Universam „Grochów” i Praga Południe. Ponad 2,5 tys. mkw. zajmie supermarket Społem, który po krótkiej przerwie związanej z realizacją inwestycji, wróci na Rondo Wiatraczna, aby kontynuować działalność handlową rozpoczętą w 1977 roku. W galerii handlowej znajdzie się kilkadziesiąt sklepów odzieżowych, salony wyposażenia wnętrz, drogerie, kwiaciarnie, apteki, księgarnie oraz liczne punkty usługowe – pralnia, fryzjer, odziały banków i różnorodne punkty gastronomiczne. Planowane jest uruchomienie klubu fitness należącego do jednego z renomowanych operatorów. Oprócz powierzchni handlowej w budynku przewidziano 1,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

- Okres swojej świetności Universam Grochów przeżywał w latach 70-tych ubiegłego wieku, kiedy to stanowił centrum życia dzielnicy i przyciągał rzesze przyjezdnych, a jego neon co wieczór rozświetlał Rondo Wiatraczna. Jednak z czasem nieremontowany budynek, wykonany z materiałów niskiej jakości, zaczął podupadać i odstawać od zmieniającej się na miarę XXI wieku Warszawy. Konieczna była odpowiedzialna rewitalizacja i rozbudowa. Cieszy nas fakt, że to właśnie spółka Dantex podjęła się tego trudnego zadania – powiedział Bogusław Różycki, prezes „Społem” WSS Praga Południe.

Zdaniem inwestora znacznym atutem inwestycji Rondo Wiatraczna jest bliskość najważniejszych arterii prawobrzeżnej Warszawy, a tym samym doskonały dojazd do centrum miasta. Wkrótce pod przebudowanym rondem powstanie tunel usprawniający ruch i rozpocznie się remont ul. Męcińskiej. W przyszłości powstanie tu także stacja metra.

Mieszkańcy inwestycji Rondo Wiatraczna będą mieli łatwy i szybki dostęp do wszelkich dóbr i usług bezpośrednio w budynku, jak i w najbliższej okolicy, której rewitalizacja zakłada również modernizację pobliskiego bazarku.

Planowany termin oddania inwestycji to I kwartał 2018 roku. Projekt przygotowała Pracownia Architektoniczna FS&P ARCUS. Generalnym wykonawcą jest spółka Unibep. W finansowanie inwestycji zaangażowany jest bank Pekao SA.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych