PARTNER PORTALU

Nowa Sól pomoże mieszkańcom porządkować podwórka

Urząd Miasta w Nowej Soli proponuje mieszkańcom pomoc w porządkowaniu i remontowaniu podwórek.

www.portalsamorzadowy.pl

Autor: PortalSamorzadowy.pl 22 września 2015 10:22

Magistrat deklaruje pomoc rzeczową w postaci materiałów budowlanych pochodzących z rozbiórek prowadzonych na terenie miasta. Projekt ma charakter wieloletni i polega na porządkowaniu i remontowaniu podwórek stanowiących własność wspólnot mieszkaniowych lub terenów dzierżawionych od gminy.

Z uwagi na wiele rozbiórek ulic, placów i chodników, do wykorzystania jest duża ilość materiałów budowlanych, m.in. kostka betonowa, płytki betonowe oraz kostka granitowa.

"Naszym zadaniem jest pomoc wspólnotom w porządkowaniu podwórek tak, aby stały się to przestrzenie przyjazne dla mieszkańców. Z programu mogą skorzystać wspólnoty mieszkaniowe posiadające tytuł prawny do podwórek - własność, dzierżawa" - powiedziała Ewa Batko, rzecznik urzędu.

Wnioski o przekazanie materiałów należy składać do dnia 15 marca każdego roku w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego. Oceni je specjalna komisja.

Po stronie właścicieli podwórka będzie leżało przygotowanie dokumentacji i uzyskanie zezwoleń, pokrycie kosztów robocizny i materiałów pomocniczych potrzebnych do remontu podwórka.

 

Więcej na PortalSamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych