PARTNER PORTALU

Nowe lokale dla mieszkańców Zielonej Góry

W Zielonej Górze odbyła się uroczystość przekazania kluczy do mieszkań w budynku na os. Śląskim. Finansowe wsparcie BGK wyniesie blisko 2,5 mln zł.

 

Autor: HouseMarket.pl 19 kwietnia 2016 14:27

W ramach zrealizowanego przedsięwzięcia powstał budynek wielorodzinny z 70 lokalami mieszkalnymi, z których połowa będzie współfinansowana ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Finansowe wsparcie BGK na utworzenie 35 mieszkań socjalnych wyniesie blisko 2,5 mln zł. Koszt całej inwestycji oszacowano na około 16 mln zł.

Przedsięwzięcie zrealizowało Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Zielona Góra uczestnicząc w kosztach inwestycji zapewniło sobie prawo do najmu połowy z powstałych mieszkań przez okres co najmniej 15 lat.

Do dyspozycji mieszkańców przekazano również miejsca parkingowe, zaś dla rodzin z dziećmi – plac zabaw. Zarówno władze miasta, jak i Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zapewniają o chęci dalszej współpracy i planują realizację następnych inwestycji przy udziale środków z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych