PARTNER PORTALU

Nowe mieszkania i lofty w centrum Łodzi

W pierwszym etapie inwestycji prowadzonej przez OPG Property Professionals powstanie 98 mieszkań. Drugi etap obejmie budowę 12 loftów.

Autor: HouseMarket.pl 21 lipca 2015 15:10

Nowe osiedle mieszkaniowe wyrośnie wokół zabytkowego budynku elektrowni zasilającej dawną fabrykę filcu, a potem przędzalnię i fabrykę kapeluszy Karola Weilego i Stanisława Landaua. Burzliwa historia działki o powierzchni 2,3 ha jak w soczewce odzwierciedla historię fabryk w Łodzi. OPG Property Professionals przy ul. Wróblewskiego 6/8 pisze jej kolejny rozdział.

– Lokalizacja Art Modern jest ogromnym atutem osiedla i oznacza same korzyści dla mieszkańców. Położenie inwestycji stanowi idealny kompromis pomiędzy ekscytującym i pełnym życia centrum miasta, a bliskością kompleksów zieleni, gdzie można w spokoju się zrelaksować – mówi Andrzej Szczepanik, manager projektu z OPG Property Professionals.  – W sąsiedztwie powstaje kompleks sportowy Politechniki Łódzkiej czy centrum handlowe Sukcesja. Południowy rejon Łodzi to dzisiaj najdynamiczniej rozwijający się fragment miasta – dodaje Szczepanik.

Wizytówką osiedla będzie wybudowana w modernistycznej estetyce elektrownia, która w drugim etapie inwestycji przystosowana będzie na potrzeby 12 loftów. Modernizm stał się także inspiracją dla nowo budowanych mieszkań. Kamienice z okresu międzywojnia pozostają synonimem prestiżu, wysokiego standardu wykonania i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Właśnie te idee przyświecały projektantom Art Modern. Ogromnym atutem osiedla jest własny park stworzony w oparciu o istniejący starodrzew kasztanowców, których wiek sięga 70 lat. Tereny zielone z „Aleją Kasztanowców” na czele, uzupełnione o plac zabaw i elementy małej architektury, zapewnią komfort niespotykany nigdzie indziej.

Twórcą oryginalnego projektu Art Modern jest OPG Property Professionals, deweloper i zarządca nieruchomości o ugruntowanej pozycji na rynku. OPG jest częścią międzynarodowej organizacji inwestycyjnej i deweloperskiej Gleeson Property z siedzibą w Dublinie.

Generalnym wykonawcą projektu jest Skanska, która do wykonania konstrukcji żelbetowej budynku zużyje blisko 4 000 m sześc. betonu, w tym ok. 1 000 m sześc. specjalistycznej mieszanki wodoszczelnej. – Oznacza to, że na naszą budowę przyjedzie ok. 450 betonowozów. Realizacja tego zadania pochłonie 300 ton stali zbrojeniowej – mówi Michał Piechura, kierownik budowy, Skanska. – W ramach robót ziemnych przemieścimy też ponad 8 000 m sześc. gruntu. W szczytowym okresie robót na budowie pracować będzie jednocześnie ponad 200 osób – dodaje Piechura.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych