PARTNER PORTALU

Nowe mieszkania komunalne w Płocku ze wsparciem BGK

Dzisiaj przy ul. Kwiatka 3 w Płocku zostały oddane do użytkowania 22 lokale komunalne. Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wspierania budownictwa socjalnego i komunalnego przeznaczył na tę inwestycję blisko 2 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 23 listopada 2015 14:00

Przedsięwzięcie realizowane było przez Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i obejmowało przebudowę zabytkowej kamienicy oraz budowę nowego budynku mieszkalnego oficyny. Koszt inwestycji wyniósł ponad 4 mln zł, w tym udział finansowego wsparcia Banku Gospodarstwa Krajowego to blisko połowa tej kwoty. W każdym z budynków znalazło się 11 mieszkań o powierzchni od 26,5 do 53,5 mkw., głównie jednopokojowych. Nad całością prac czuwał konserwator zabytków. Według wskazań konserwatora i pod jego nadzorem realizowano m.in. kolory elewacji i balustrad, okna, czy też kostkę na podwórku.

Miasto Płock jest jednym z czołowych beneficjentów środków finansowych, pochodzących z Funduszu Dopłat. Od 2011 roku Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał Miastu blisko 14 mln finansowego wsparcia na utworzenie 143 lokali komunalnych i 28 mieszkań chronionych. W edycji jesiennej br. Miasto złożyło w BGK wniosek na kwotę ponad 4,6 mln zł na budowę kolejnych 68 lokali komunalnych. Aktualnie BGK przeprowadza ocenę wniosków złożonych w ramach jesiennego naboru br. na łączną kwotę ponad 96 mln zł. Ich kwalifikacja nastąpi do 31 grudnia 2015 r. Od 1 marca do 31 marca 2016 r. BGK będzie przyjmował kolejne wnioski w oparciu o znowelizowaną ustawę. BGK w ramach tzw. wiosennego naboru ma do dyspozycji ponad 50 mln zł.

Po uruchomieniu w 2007 r. wieloletniego rządowego programu budownictwa socjalnego i komunalnego Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał łączne dofinansowanie o wartości ponad 580 mln zł na realizację ponad 970 przedsięwzięć, których łączna wartość wynosi blisko 2 mld zł. Dzięki tym środkom powstało już ponad 11,1 tys. mieszkań oraz ponad 800 miejsc noclegowych, a kolejne 3.240 lokali/miejsc pozostaje w trakcie realizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych