PARTNER PORTALU

Nowe mieszkania komunalne w Sopocie

W tym roku Sopot rozpocznie budowę budynku mieszkalnego przy ul. Malczewskiego 29. Znajdzie się w nim w sumie 60 mieszkań komunalnych.

Autor: HouseMarket.pl 29 czerwca 2016 16:34

Autorem projektu jest „Warsztat Architektury” Pracownia Autorska Krzysztof Kozłowski. Do 20 lipca powinien zostać wyłoniony wykonawca.

- Podobnie jak w poprzednich realizacjach mieszkań komunalnych, tak i tu preferowane będą młode małżeństwa z dziećmi. Szczegóły poznamy w ostatniej fazie budowy, kiedy Radni opracują regulamin przyznawania mieszkań komunalnych” – zaznacza Marcin Skwierawski wiceprezydent Sopotu odpowiedzialny za gospodarkę komunalną.

 Wykonawca ma 450 dni od dnia podpisania umowy na wybudowanie. Szacunkowy koszt budowy to niespełna 13 mln zł netto.

 Sopot aplikował do Banku Gospodarstwa Krajowego w konkursie o udzielenie finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych, mieszkań chronionych i lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiących lokali socjalnych. 29 czerwca ogłoszone zostały warunki naboru, Sopot znalazł się w gronie 81 wnioskodawców, którym zostało przyznane dofinansowanie, na poziomie 35 proc. od kwoty brutto (czyli około 4 300 tys. zł).

- Cieszy mnie, że realizujemy program budownictwa komunalnego w tej kadencji. Już niebawem 60 młodych sopockich rodzin rozpocznie nowe życie, na swoim. A to dopiero początek – zaznacza prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych