PARTNER PORTALU

Nowe mieszkania na Osiedlu Franciszkańskim

1 września rozpocznie się realizacja IV etapu Osiedla Franciszkańskiego w katowickiej Ligocie. W tej fazie inwestycji powstaną dwa nowe budynki, w których łącznie znajdzie się 90 mieszkań. Części parterowe obu obiektów zostaną przeznaczone na lokale usługowe. W sumie będzie ich 13, jednak na życzenie nabywców, deweloper oferuje możliwość ich łączenia.

Autor: HouseMarket.pl 31 sierpnia 2017 09:43

Osiedle Franciszkańskie to flagowy projekt mieszkaniowy spółki TDJ Estate, należącej do Grupy TDJ. Od momentu uruchomienia inwestycji wiosną 2014 roku, deweloper udostępnił ofertę 533 mieszkań, z których 455 znalazło już swoich właścicieli, a 64 kolejne zostały zarezerwowane.

– Podobnie jak w innych częściach kraju, tak również na Śląsku rynek nieruchomości mieszkaniowych przeżywa rozkwit. Przejawy tej dobrej koniunktury obserwujemy na Osiedlu Franciszkańskim, gdzie mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców. Sygnały płynące z otoczenia biznesowego, a także od klientów, utwierdzają nas w przekonaniu, które towarzyszy nam od początku – że ligocki projekt warto rozwijać. Bez trudu podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu kolejnego etapu osiedla – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate.

Dwa nowe budynki „wyrosną” wzdłuż ul. Książęcej w Katowicach. Oba będą składały się z sześciu kondygnacji nadziemnych i jednopoziomowego garażu podziemnego. W pierwszym z nich powstanie 39 mieszkań i 6 lokali usługowych. Budowa, a zarazem sprzedaż ruszą z początkiem września. Wśród planowanych mieszkań znajdą się zarówno kawalerki, jak i przestronne lokale o powierzchni ok. 129 mkw. Do wyboru będą mieszkania z balkonami lub dużymi tarasami.

Rozpoczęcie budowy drugiego budynku IV etapu zaplanowano natomiast na listopad 2017 r. Znajdzie się w nim 51 mieszkań i 7 lokali usługowych o łącznej powierzchni ok. 1,8 tys. mkw.

– W odróżnieniu od II i III etapu, w budynkach IV fazy pojawią się lokale usługowe. Jako że na osiedlu przybywa nowych mieszkańców, chcemy by w ślad za tym rozwijała się też strefa usługowa. Obecnie na terenie inwestycji działa market popularnej sieci, apteka, kawiarnia oraz stomatolog. Mamy nadzieję, że wkrótce do tego grona dołączą nowe podmioty, które wzbogacą i urozmaicą osiedlową infrastrukturę – mówi Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży, TDJ Estate.

Nowa oferta mieszkań i lokali usługowych zostanie zaprezentowana podczas targów nieruchomości, które odbędą się 9 i 10 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Odwiedzający będą mogli poznać jej szczegóły na stoisku nr D1.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych