PARTNER PORTALU

Nowe mieszkania socjalne na Kapuściskach

W marcu do zmodernizowanego bloku przy ul. Techników 2 w Bydgoszczy wprowadzą się pierwsi najemcy. W dawnym hotelu robotniczym powstało 47 mieszkań. Inwestycja kosztowała 6,3 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 24 lutego 2017 12:35

Przebudowa dawnego hotelu robotniczego przy ul. Techników  2 na mieszkania socjalne rozpoczęła się pod koniec 2015 r. W sumie powstało tam 47 lokali, w tym osiem tzw. mieszkań chronionych. Na parterze urządzono trzy lokale dla osób z niepełnosprawnością ruchową - mają one szersze drzwi i korytarze, do budynku dobudowana została również pochylnia dla wózków inwalidzkich. Jak informuje bydgoski magistrat, w budynku wykonano szereg robót rozbiórkowych i instalacyjnych.

Wymieniono całą stolarkę okienną, konieczne były prace dodatkowe między innymi przy stropach. Budynek ocieplono i wykonano nową elewację. Przed blokiem dobudowano drogę dojazdową i  parking. Obecnie obiekt jest przygotowywany do zasiedlenia. Ta inwestycja  kosztowała 6,3 mln zł. Na etapie przygotowań udało się pozyskać dofinansowanie z Programu Wspierania Budownictwa Socjalnego ze środków Funduszu Dopłat, obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego, w wysokości 2,4 mln zł.

Inwestycja zrealizowana jest z myślą o bydgoszczanach, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Trafią tam między innymi osoby, z innych lokali socjalnych o niższym standardzie, które regularnie opłacały czynsz,  dbały o najmowane lokale oraz cieszyły się bardzo dobrą opinią w jednostkach pomocy społecznej.  Warto podkreślić, że umowy najmu w lokalach socjalnych są zawierane na czas określony.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych