PARTNER PORTALU

Nowe mieszkania socjalne w Nowej Soli

Do końca grudnia pierwszych 13 rodzin wprowadzi się do wyremontowanego budynku socjalnego przy ulicy Wróblewskiego. W budynku Pznajduje się przeszło 70 mieszkań o różnej wielkości.

Autor: HouseMarket.pl 17 grudnia 2015 13:08

Lokale przygotowane są dla mieszkańców Nowej Soli, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej i finansowej. Wyciągając wnioski po dewastacji innych mieszkań socjalnych, na przykład na ulicy Długiej, urzędnicy doszli do wniosku, że w przypadku budynku przy Wróblewskiego, należy wdrożyć inny system przyznawania mieszkań. Dlatego została  powołana specjalna komisja, która bada  każdy przypadek.

Do jej prac należy wstępna ocena, czy najemca będzie spełniał określone warunki. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie, że przyznane mieszkanie nie będzie zdewastowane i  regularnie opłacane. Ostateczną decyzję o jego przyznaniu, podejmuje prezydent Wadim Tyszkiewicz, który spotyka się z każdym wskazanym przez komisję kandydatem. W ten sposób powstała lista 24 mieszkańców, którym gmina przyznała mieszkanie przy ulicy Wróblewskiego w zamian za dotychczas zajmowane.

Jak informuje urząd miasta, pozostałe 50 mieszkań będzie zaproponowane osobom z listy oczekujących na mieszkanie komunalne. Muszą one spełnić  wymagania postawione przez gminę. Lokalami w wyremontowanym obiekcie urząd miasta będzie przede wszystkim premiować  osoby, które wykazały troskę o dotychczas powierzone mienie, a także podjęły próbę spłaty zaległości, bądź odpracowania długu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych