PARTNER PORTALU

Nowe mieszkania w Gliwicach

Plac przy ul. Raciborskiej został sprzedany. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, gliwicka firma Elipsa, która kupiła teren za ponad pół mln zł, ma wybudować obiekt mieszkalno-usługowy.

Autor: gliwice.eu 12 maja 2016 12:21

Jak informuje urząd miasta Gliwice, plac przy ul. Raciborskiej ma powierzchnię niemal 800 mkw. i znajduje się w ścisłym centrum miasta. Wcześniej był własnością ZBM I TBS. 7 kwietnia został sprzedany na drodze przetargu i obecnie w wieczyste użytkowanie przejęła go firma Elipsa.

Jak poinformował przedstawiciel firmy, konkretnego projektu dotyczącego przyszłej zabudowy jeszcze nie ma. Wiadomo jednak, że przyszła inwestycja musi spełniać warunki zagospodarowania przestrzennego. To oznacza, że w ścisłym centrum, na terenie starówki, musi powstać obiekt mieszkalno-usługowy, który nie będzie górował nad sąsiadującymi kamienicami.

Na terenie powstaną dwa budynki mieszkalne. W każdym znajdzie się 16 mieszkań od jednopokojowych do trzypokojowych. Będą to lokale przeznaczone pod wynajem, z opcją dojścia do własności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych