PARTNER PORTALU

Nowe mieszkania zamiast hutniczych osadników

W miejscu, gdzie jeszcze niedawno straszyły hutnicze osadniki, powstaną nowe mieszkania komunalne oraz TBS-y. Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło realizację kolejnej inwestycji w Chorzowie.

Autor: HouseMarket.pl 30 grudnia 2016 09:43

W centrum miasta, przy ul. Kościuszki powstanie budynek z 61 mieszkaniami, częścią usługową na parterze oraz podziemnym garażem. Inwestycja jest współfinansowana przez Chorzów. W budynku znajdzie się 16 mieszkań komunalnych na budowę których miasto uzyskało dopłatę w wysokości ok. 900 tys. zł udzieloną przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach Funduszu Dopłat. Pozostałe 45 mieszkań, znajdujących się w ofercie regionalnego TBS-u, będzie można wykupić na własność.

Jak wylicza chorzowski urząd miasta, w ramach inwestycji powstanie: 15 mieszkań jednopokojowych o powierzchni od 29,2 mkw. do 30,4 mkw., 13 dwupokojowych o metrażu od 41,1 mkw. do 47,9 mkw. oraz 33 lokale trzypokojowe od 50,2 mkw. do 74,3 mkw.

Planowo budynek zostanie ukończony na przełomie maja i czerwca 2018 roku. Całkowity koszt inwestycji to prawie 15 mln zł, z czego niespełna 13 mln zł wyniosą koszty robót budowlanych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych