PARTNER PORTALU

Nowoczesne budynki wpisane w krajobraz miasta

W ciągu kilku ostatnich lat ulica Legnicka zyskała na znaczeniu. Przy jednej z głównych arterii Wrocławia powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, usługowe i handlowe. To niemałe wyzwanie dla architektów, którzy mają zaprojektować kolejny obiekt w tej lokalizacji. Jak wpisać się w istniejącą już zabudowę?

Autor: housemarket.pl 04 października 2017 10:58

Legnicka

Niegdyś aleja z ciągiem kamienic, w czasach PRL-u – ulica otoczona blokami z wielkiej płyty. Od dawna stanowiła ważny szlak komunikacyjny. Dziś rozwija się w niesłabnącym tempie. Vis-à-vis CH Magnolia powstaje Pixel House, budynek usługowo-mieszkalny dewelopera WPBM Mój Dom. Pierwszy etap inwestycji już zakończono. Drugi planowany jest na I kwartał 2018 roku. Rok później ma powstać trzeci etap. Obiekt został zaprojektowany przez Biuro Architektoniczne Bzdęga-Wiśniewski.

Zapewnić ciszę i komfort

Uwagę przyciąga nietypowa fasada budynku. Od strony ulicy Legnickiej widzimy podwójną szklaną taflę. Przewidziano w niej zielone oranżerie.

– Taki zabieg ma zapewnić lepszą izolację akustyczną. To bardzo ważne przy okazji projektowania budynku znajdującego się w pobliżu ruchliwej ulicy – spostrzega Emil Basta z firmy deweloperskiej WPBM Mój Dom.

Materiały typowe dla Wrocławia

Aby nowoczesny budynek nie kłócił się z wyglądem otoczenia i charakterem miasta, dobrze jest odnieść się do elementów, które są wspólne w projektowaniu wrocławskich budowli. Założeniem architekta było nawiązanie do tradycyjnie stosowanego we Wrocławiu materiału – cegły. To właśnie z tego powodu na elewacji zastosowano nowoczesną okładzinę, zbliżoną w swoim wyglądzie do klinkieru. Nietypowy kształt Pixel House miał korespondować z modernistycznymi obiektami znajdującymi się w stolicy Dolnego Śląska.

Odpowiedź na konkretne potrzeby

Projektowanie osiedla musi zawsze stawiać sobie na celu zapewnienie komfortu przyszłym mieszkańcom. To właśnie dlatego w otoczeniu budynku i na jego dziedzińcu zaplanowano nasadzenia zieleni. W kondygnacji podziemnej i na pierwszym piętrze mieszczą się parkingi i miejsca postojowe dla rowerów. Parter przeznaczony jest na lokale usługowe, pozostałe piętra – na mieszkania. Każde wyposażone jest w ogródek, balkon, loggię lub taras. Dużym atutem jest też metraż mieszkań. Na ostatnich kondygnacjach przewidziano kilka naprawdę sporych lokali mieszkalnych: nawet do 109 mkw. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych