PARTNER PORTALU

Nowoczesne lokale w zrewitalizowanej fabryce

W historycznych budynkach dawnej fabryki Polleny na skrzyżowaniu Szwedzkiej i Strzeleckiej w Warszawie powstaną lokale handlowe w stylu postindustrialnym. Pierwszy etap projektu o nazwie Bohema zakończy się w 2018 r.

Autor: housemarket.pl 20 marca 2015 08:30

W grudniu ubiegłego roku Okam Capital zakupił działkę o powierzchni 4,3 ha przy ulicy Szwedzkiej w Warszawie. Inwestor zamierza stworzyć projekt Bohema łączący tradycję z nowoczesnością.

W industrialnych budynkach powstaną lokale handlowo - usługowe, restauracje, a także unikatowy food market o powierzchni 2 000 mkw., gdzie spróbować będzie można specjałów z różnych zakątków świata. Tuż obok odrestaurowanych fabrycznych budynków powstanie około 900 apartamentów, nawiązujących do stylu industrialnego.

Główną ideą projektu jest stworzenie nowego „serca" Pragi - ogólnodostępnej publicznej przestrzeni artystycznej otwartej dla lokalnej społeczności. Swoje miejsce znajdą również lokalni przedsiębiorcy, producenci i rzemieślnicy. Za projekt odpowiada konsorcjum dwóch czołowych firm architektonicznych - SUD Architekci w zakresie części komercyjnej oraz Grupa 5 w zakresie części mieszkaniowej. Pierwszy etap inwestycji ma zostać oddany do użytkowania na początku 2018 roku, czyli w 370 rocznicę nadania praw miejskich Pradze.

- Bohema to unikatowy projekt na skalę polską i światową. Fabryka Polleny ma niesamowity potencjał, który postanowiliśmy wykorzystać. Jesteśmy przekonani, że inwestycja wzbudzi zainteresowanie zarówno naszych potencjalnych partnerów, jak i mieszkańców Warszawy. Wierzę, że Bohema będzie atrakcyjną szansą biznesową dla inwestorów - mówi Arie Koren, dyrektor Generalny Okam Capital.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych