PARTNER PORTALU

Nowoczesny dom na skraju lasu

Dom z dwoma salonami został zaprojektowany dla dużej rodziny, która choć zżyta chciała zachować równowagę pomiędzy integracją, a przestrzenią osobistą. Całość utrzymana jest w bardzo minimalistycznym i oszczędnym, prostym stylu z dużą ilością przyjaznej dla człowieka zieleni. Zobacz dom według projektu DD Architekci.

Autor: housemarket.pl 06 października 2017 11:42

Podczas pracy nad projektem priorytetem stało się stworzenie dwóch niezależnych salonów gdzie domownicy spędzają najwięcej czasu w taki sposób, aby każdy z nich miał widok na istniejące tereny leśne. Ze względu na mały rozmiar działki i niski współczynnik zabudowy zapadła decyzja aby umieścić je jeden nad drugim w taki sposób, że są rodzajami półpiętra dla poziomu zero.

Przez utworzenie różnic poziomów i chęć wydzielenia dla każdego z nich części ogrodu konsekwentnie zaprojektowano zielone tarasy rekreacyjne połączone komunikacją pionową. Naturalną konsekwencją takiego zabiegu było utworzenie kamiennego muru oporowego wzdłuż drogi dojazdowej, co pozwoliło uzyskać efekt scalenia obiektu z ogrodzeniem, którego materiał i barwa wyznaczyły przez to formę i charakter samego obiektu. Wszystko razem daje efekt spójności i materialności całego założenia tak jakby budynek wypełniał 100 % działki.

W projekcie uwzględniono także zamykany plac wejściowy, niczym w średniowiecznej fortecy, który stał się przestrzenią zapraszającą i dającą bryle oddech, ale dzięki zamykanym wrotom również gwarantującą bezpieczeństwo i dyskrecję mieszkańcom.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych