PARTNER PORTALU

Nowy apartamentowiec we Wrocławiu. Starter III to romans historii z nowoczesnością

Dolnośląskie Inwestycje rozpoczynają nową inwestycję we Wrocławiu. Mikroapartamentowiec Starter III powstaje w historycznej części miasta. Za przygotowanie projektu odpowiada biuro architektoniczne AP Szczepaniak.

Autor: Alicja Pietrowska 03 lipca 2017 11:02

Starter III powstaje u zbiegu ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej. W budynku o powierzchni ok. 6,5 tys. mkw powstanie 255 lokali o niewielkim metrażu, zaczynającym się już od 12 mkw.

Na stylistykę budynku wpływ ma historyczne otoczenie miejsca. Starter III zlokalizowany będzie w bezpośrednim sąsiedztwie budynków z przełomu XIX i XX w., tj. szpital i kościół, z połowy ubiegłego wieku. Szczególna uwagę przyciąga fasada budynku, która poprzez ciekawą grę szkła i materiałów wykończeniowych zaprezentuj się dość nietypowo.  

- Zastosowana w projekcie klinkierowa okładzina nawiązuje do otaczającej obiekt historycznej zabudowy, z kolei jej kolor do nowoczesnej formą sąsiadującej galerii Wroclavia. W projekcie zastosowano również materiały współczesne, takie jak: szkło, aluminium oraz tynk – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, architekt z AP Szczepaniak.

Starter III w głównej części ma 7 kondygnacji, które ze względu na przepisy zostały obniżone – od strony południowo-wschodniej – schodkowo do szóstej i dalej do piątej kondygnacji. Obniżona część budynku nie jest kryta dachem, ale zaprojektowano tam tarasy użytkowe. 

Powstający obiekt jest jednym z trzech mikroapartamentowców zlokalizowanych we Wrocławiu. Dwa pierwsze zostały wybudowane w pobliżu Placu Grunwaldzkiego. Tak jak przy poprzednich Starterach, w obrębie parteru, zaprojektowano miejsce pod lokale usługowe i części wspólne: pralnię, fitness, salę rekreacyjną i wiele innych, które będą dostępne zarówno dla przyszłych mieszkańców, jak i dla osób z zewnątrz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych