PARTNER PORTALU

Nowy architekt Matexi Polska. Nowoczesny budynek zagości na Puławskiej

Warszawska pracownia architektoniczna BRIT-PLAN została wybrana przez Matexi Polska na projektanta budynku przy ul. Puławskiej 186. Obie firmy dobrze się znają - miały okazję współpracować ze sobą podczas przygotowywania inwestycji "Człuchowska-Bemowo", której budowa niedawno ruszyła.

Autor: HouseMarket.pl 22 września 2017 13:38

- Decydując się na wybór architekta w tej inwestycji kierowaliśmy się na równi kryteriami estetycznymi jak i rozwiązaniami funkcjonalnymi najlepiej pasującymi do planowanego charakteru budynku. Cieszymy się, że projekt BRIT-PLAN sprostał naszym oczekiwaniom i będziemy mogli współpracować ze sprawdzonym partnerem - decyzję o wyborze architekta skomentował Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska.

Wybrana przez Matexi Polska koncepcja zakłada realizację nowoczesnego budynku zakończonego klinem od strony Al. Wilanowskiej i Al. Niepodległości. Deweloperowi szczególnie zależało na utrzymaniu w projekcie nowoczesnej, ponadczasowej i eleganckiej formy budynku ze względu na jego lokalizację u zbiegu kluczowych arterii Mokotowa, która predestynuje go do bycia wizytówką firmy oraz ważnym elementem architektury jednej z najpiękniejszych dzielnic stolicy. Matexi Polska ujawniła już pierwsze wizualizacje zwycięskiego projektu. Deweloper bierze jednak pod uwagę niewielkie zmiany w koncepcji w związku z przewidywanym dostosowaniem funkcjonalności budynku do ostatecznych potrzeb nabywcy, którym z założenia będzie jeden z funduszy inwestycyjnych działający na rynku najmu apartamentów. Przy okazji Matexi Polska poinformowała, że już prowadzi wstępne rozmowy z kilkoma poważnymi instytucjami zainteresowanymi zakupem budynku.

Przygotowywany przez Matexi Polska budynek przy ul. Puławskiej 186 docelowo pomieści około 180 lokali. Jego lokalizacja czyni go doskonałym projektem z punktu widzenia inwestora działającego na rynku najmu długoterminowego w segmencie biznesowym. Mieszcząca się tuż przy budynku stacja metra Wilanowska, pobliska Galeria Mokotów i lotnisko oddalone o niecały kwadrans drogi samochodem - to atuty, do których dochodzą także walory architektoniczne projektowanego budynku. Matexi Polska, podobnie jak w przypadku sprzedanego w ubiegłym roku na podobnych zasadach na rzecz funduszu z grupy Bouwfonds projektu „Apartamenty Pereca”, również tym razem planuje postawić na realizację budynku z wykończonymi mieszkaniami.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych