PARTNER PORTALU

Nowy Brynów. Mieszkania w zielonym zakątku Katowic

Atal rozpoczął sprzedaż pierwszej części katowickiego projektu - Nowy Brynów. Inwestycja powstaje w południowo-zachodniej części miasta przy ulicy Rzepakowej, nieopodal Katowickiego Parku Leśnego.

Autor: housemarket.pl 21 marca 2018 11:41

W siedmiopiętrowym budynku, który stanowi pierwszy etap inwestycji Nowy Brynów, powstanie 350 mieszkań o powierzchniach od 32 do 115 mkw. Będą to lokale o zróżnicowanych rozkładach – od kawalerek po czteropokojowe apartamenty – z przemyślanym podziałem wnętrz, gwarantującym wygodę ich aranżacji i użytkowania.

Do każdego z mieszkań przynależeć będzie balkon, przestronny taras lub – w przypadku parterowych lokali – prywatny ogródek. Ponadto zaprojektowano 198 komórek lokatorskich oraz 233 miejsca postojowe w garażu podziemnym i 117 naziemnych miejsc parkingowych. Na parterze budynku powstanie 10 lokali usługowych o powierzchniach od 48 do 116 mkw.

- W 2017 roku w stolicy Górnego Śląska sprzedaliśmy 298 mieszkań. W związku z tym postanowiliśmy wzbogacić naszą ofertę o kolejny projekt mieszkaniowy. Inwestycja Nowy Brynów to nowa jakość na mapie Katowic. Bliskie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych oraz dogodny dostęp do infrastruktury miejskiej sprawiają, że osiedle wpasowuje się w zróżnicowane potrzeby mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że projekt spotka się z zainteresowaniem nabywców – mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes Atal. 

Inwestycja charakteryzuje się nowoczesnym stylem. Minimalistyczna architektura, proste bryły i stonowana kolorystyka podkreślą elegancki charakter i sprawią, że budynek idealnie wkomponuje się w otoczenie. Nowy Brynów zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – niskie progi, szerokie ciągi piesze oraz cichobieżna winda zapewnią sprawne przemieszczanie wewnątrz osiedla. Na komfort wszystkich mieszkańców wpłyną otaczające budynek chodniki, ławeczki oraz trawniki.

Nowy Brynów to propozycja dopasowana do zróżnicowanych potrzeb mieszkańców. Dzielnica Brynów jest dobrze zagospodarowana – znajdują się tu tereny rekreacyjne, obiekty handlowe i gastronomiczne. Na mieszkańców czekają okoliczne parki: rozległy Katowicki Park Leśny – miejsce z licznymi ścieżkami spacerowymi i rowerowymi oraz z wieloma atrakcjami dla najmłodszych – i położony nieco dalej Park Kościuszki, zaliczany do największych terenów parkowych w mieście. Jednocześnie liczne sklepy i punkty usługowe w sąsiedztwie osiedla pozwolą na szybkie i łatwe załatwienie codziennych spraw. Rodziny z dziećmi docenią bliskość placówek edukacyjnych.

Nowy Brynów powstaje w spokojnej okolicy. Jednocześnie atutem lokalizacji jest stale rozbudowywana infrastruktura komunikacyjna. W bliskim sąsiedztwie znajduje się dworzec PKP Ligota. Zmotoryzowani mieszkańcy docenią z pewnością możliwość szybkiego dotarcia do drogi 86 oraz na autostradę A4, co ułatwia wyjazd poza miasto. Nieopodal inwestycji powstanie węzeł przesiadkowy Brynów Centrum, który umożliwi bezpośredni dojazd do centrum miasta.

Planowany termin oddania do użytkowania I etapu inwestycji Nowy Brynów to I kwartał 2020 r. Za projekt osiedla odpowiada Wojciech Wojciechowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych