PARTNER PORTALU

Od rewolucji po akwizycję. Dom Development przygotowany na nowe rynki

Dom Development planuje wzmocnić swoją pozycję we Wrocławiu. Spółka szykuje również mocne wejście na rynek trójmiejski. O planach rozwoju poza Warszawą - mówi prezes Jarosław Szanajca.

Autor: HouseMarket.pl 28 lutego 2017 13:51

Na początku stycznia Dom Development uzyskał wyłączność na okres pół roku na negocjacje dotyczące zakupu segmentu mieszkaniowego grupy Euro Styl. Dzięki przejęciu, warszawski deweloper zyska nowy rynek zbytu.

- To spółka z dużym potencjałem. Ubiegłoroczna sprzedaż w interesującej nas spółce wyniosła 661 mieszkań, Euro Styl dysponuje bankiem ziemi na około 1,8 tys. lokali - wylicza Jarosław Szanajca, prezes Dom Development.  - Jeśli uda nam się zamknąć transakcję, zyskamy solidne podstawy współpracy. Łączy nas styl działania, jakość i poziom organizacji.

Przeczytaj więcej: Dom Development ma apetyt na Euro Styl

Aktualnie w Euro Stylu przeprowadzany jest proces due diligence. Do czerwca spodziewamy się fundamentalnych decyzji - mówi prezes Szanajca.

Wrocław wchodzi do gry

Debiut na wrocławskim rynku mieszkaniowym Dom Development ma już sobą, ale do tej pory deweloper inwestował w sercu Dolnego Śląska jedynie w pojedyncze projekty. Aktualnie w realizacji jest projekt Aura na 172 mieszkania, jednak jak zapewnia Jarosław Szanajca, wkrótce się to zmieni.

- Aby zostać jednym z liderów wrocławskiego rynku mieszkaniowego, należałoby sprzedawać około 500-600 mieszkań rocznie - szacuje prezes Dom Development. - Liczymy, że w ciągu najbliższych lat jesteśmy w stanie osiągnąć ten poziom.

Spółka wprowadziła kilka istotnych zmian w swoim wrocławskim oddziale. - Od 1 lutego za sterami zasiadł nowy prezes, szykujemy nowy projekt i negocjujemy zakup nowych gruntów - mówi Jarosław Szanajca.

- We Wrocławiu mamy plany rozpędzenia działalności, w Trójmieście liczymy na stabilny wzrost - dodaje szef Dom Development.

Przeczytaj więcej: Rekordowe wyniki Dom Development, ale to nie koniec drogi na szczyt

- Warszawa to sukcesywne zwiększanie inwestycji. Tylko w bieżącym roku planujemy wprowadzić 23 projekty w 14 lokalizacjach, ale realizacja planów zależy od terminowego uzyskiwania wszelkich zgód administracyjnych - uzupełnia Janusz Zalewski, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. finansowych Dom Development.

Firma zamierza wprowadzić do oferty 3,6 tys. mieszkań, czyli o 25 proc. więcej niż w roku poprzednim. Najwięcej nowych mieszkań trafi do sprzedaży w pierwszym i drugim kwartale br.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych