PARTNER PORTALU

Ogrodowa 65 czeka na ostatnich mieszkańców

W styczniu br. zakończyła się renowacja modernistycznej kamienicy znajdującej się przy ul. Ogrodowej 65 w Warszawie. Właściciel, firma RealCo Property Investment and Development, sprzedała do tej pory już niemal 90 proc. mieszkań znajdujących się w zabytkowym budynku przy śródmieściu. W trakcie prac zachowano historyczny charakter kamienicy i odtworzono jej oryginalne detale.

Autor: HouseMarket.pl 22 lutego 2017 10:54

Już wkrótce przyszli mieszkańcy kamienicy przy ul. Ogrodowej 65 będą mogli cieszyć się swoimi nowymi mieszkaniami. W styczniu tego roku zakończona została rewitalizacja przedwojennej kamienicy, kiedyś należącej do właściciela słynnej firmy przewozowej – Władysława Węgiełka. Podczas renowacji odtworzono m.in. oryginalne detale takie jak: brama, balustrady, przeszklenia oraz ceglana elewacja. Nowe elementy architektury, jak drzwi, okna i oświetlenie, zostały dobrane w ten sposób, aby nawiązywały do modernistycznego stylu epoki lat 30 XX wieku.

Po renowacji w budynku znajdują się 62 mieszkania i dwa lokale usługowe, o metrażach od 20 do 74 mkw. Cała kamienica została nadbudowana – na ostatnich kondygnacjach usytuowane zostały atrakcyjne lokale posiadające duże balkony i tarasy. Zainstalowano dwie windy, jedną odtworzono w części frontowej budynku, drugą  w oszklonym szachcie w patio.

Obecnie w sprzedaży pozostało siedem mieszkań oraz jeden, lokal usługowy o powierzchni ponad 70 mkw. Kamienica przy ul. Ogrodowej 65 zachęca nowych mieszkańców swoją lokalizacją blisko tętniącego życiem centrum miasta oraz okolicą, która bardzo szybko się rozwija. Na terenie dzielnicy znajdują się nowoczesne budynki biurowe, lokale usługowe, handlowe, liczne kawiarnie, restauracje oraz placówki medyczne.

Kamienica może poszczycić się również kreatywnym muralem. Cykliści, namalowani na wschodniej elewacji budynku, to zwycięski projekt konkursu organizowanego przez RealCo dla utalentowanych artystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych