PARTNER PORTALU

Okre Development debiutuje we Wrocławiu

Okre Development wprowadza do sprzedaży swoją pierwszą inwestycję we Wrocławiu. Nad samą Odrą, w południowej części Kępy Mieszczańskiej powstanie dwupiętrowy budynek mieszkalny Witolda 3840 z restauracjami na parterze.

Autor: housemarket.pl 28 lutego 2018 08:54

Inwestor zakupił zabudowaną częściowo działkę w miejskim przetargu w 2016 roku. Konkurs ofert wygrał koncepcją stworzenia w tym miejscu otwartej dla wrocławian inwestycji mieszkalno-usługowej. Projekt architektoniczny powstał we wrocławskiej pracowni Maćków.

Na inwestycję Witolda 3840 złożą się dwa budynki – istniejąca już kamienica z początku XX wieku, która zostanie pieczołowicie odnowiona i rozbudowana oraz zupełnie nowa część, czyli 2-piętrowy „pawilon” od strony Odry. Łącznie powstać mają tutaj 84 apartamenty o podwyższonym standardzie i indywidualnych rozkładach.

- Skorzystaliśmy w procesie projektowania z już zastanych elementów starego budynku - m.in. wysokości apartamentów dochodzące do 3,7 metra będą powielone także w nowo wybudowanym skrzydle kamienicy. Cały projekt będzie też wyposażony we współczesne elementy infrastruktury – zaplanowaliśmy parking podziemny pod dziedzińcem, windy do poziomu garażu w klatkach schodowych, a także podział na strefy prywatne i publiczne - mówi architekt Zbigniew Maćków.

Zastany układ budynku wymagał od projektantów i inwestora indywidualnego podejścia do planowania każdego mieszkania. Budynek 100 lat temu miał zupełnie inne przeznaczenie, był bowiem wzniesiony jako Urząd Celny. Obecna rewitalizacja zakłada zmianę jego funkcji na mieszkaniową i w związku z tym niemal nie będzie w inwestycji dwóch takich samych mieszkań. Klienci do wyboru będą mieli m.in. dwupoziomowe apartamenty na poddaszu z widokiem na Stare Miasto z niemal 6-metrowymi lukarnami i 8-metrową przestrzenią nad salonem, apartamenty typu studio po ok. 80-100 mkw z oknami na całej długości części dziennej, 2 apartamenty z zabytkowymi wieżyczkami od strony Odry czy też kilka propozycji przestronnych mieszkań z kuchniami doświetlonymi dziennym światłem przez duże, zwieńczone łukami okna. Apartamenty - w większości z ekspozycją południową - będą miały balkony, na wyższych piętrach wspomniane lukarny, a w nowym budynku loggie z bezpośrednim widokiem na rzekę. Ceny rozpoczynają się od 10 200 zł za mkw.

Na parterze całej inwestycji inwestor zaplanował lokale handlowo-gastronomiczne oraz biura na sprzedaż. Mogą tu powstać np. małe zakłady rzemieślnicze oraz restauracje z ogródkami od strony rzeki. Niewielka odległość od Rynku plus bezpośrednie sąsiedztwo nadodrzańskiego bulwaru, który ma zostać zagospodarowany na całej długości między mostem Pomorskim, a mostem Sikorskiego i widoki m.in. na gmach główny Uniwersytetu i Kościół Garnizonowy sprawi, że Witolda 3840 stanie się modnym miejscem nie tylko do mieszkania, ale i na spędzanie wolnego czasu.

Budowa ma rozpocząć się z maju br. i potrwać 24 miesiące. Właśnie rozpoczyna się proces mający na celu wyłonienie generalnego wykonawcy projektu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych