PARTNER PORTALU

Omenaa Mensah udziałowcem Osady Borkowo w Trójmieście

Omenaa Mensah, znana dziennikarka telewizyjna, projektantka mebli oraz ambasadorka marki Termo Organica, została udziałowcem mini osiedla mieszkaniowego Osada Borkowo w Trójmieście. Budowa właśnie się rozpoczęła.

Autor: housemarket.pl 28 czerwca 2017 15:41

Przedmiotem inwestycji są cztery energooszczędne domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej. Miejsce charakteryzuje się cichą, spokojną okolicą ze znakomitym dojazdem do oddalonego o 10 km centrum Gdańska. Pierwsi mieszkańcy Osady Borkowo będą mogli wprowadzić się już w drugiej połowie 2018 roku.

Dwupoziomowe domy składające się z otwartej na salon kuchni, trzech pokoi, dwóch łazienek, garażu i mini ogródka zaprojektowane zostały z myślą o kilkuosobowej rodzinie. Projekt inwestycji opracowało biuro Kwadrat prowadzone przez Jacka Droszcza, znakomitego architekta, który zaprojektował także Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Partnerem przedsięwzięcia jest również firma Termo Organika. 

- Budynki zostaną wykonane w nowoczesnej technologii o energooszczędnym standardzie z zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania EUco niższą niż 70 kWh/mkw rocznie. Od fundamentów aż po dach ocieplone będą systemem ociepleń, opartym na najwyższej jakości styropianach, klejach oraz tynkach z unikalnymi formułami. Domy posiadać będą standard cieplny zgodny z przepisami budowlanymi, które zaczną obowiązywać dopiero od 2021 roku, co dla mieszkańców oznacza wyższy komfort i niższe rachunki za ogrzewanie - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych Termo Organiki. 

Osada Borkowo to miejsce z dobrą energią do mieszkania. W trakcie prac budowlanych natrafiono na ślady osady z wczesnej epoki żelaza (trwającej od około połowy VIII do mniej więcej połowy V wieku p.n.e.). Najważniejszym znaleziskiem jest pozostałość obiektu mieszkalnego z dobrze zachowanymi szczątkami ścian budynku oraz licznymi fragmentami naczyń ceramicznych, a także przedmiotów wykonanych z żelaza i bursztynu. Osada ta była najprawdopodobniej zamieszkiwana przez przedstawicieli tzw. kultury pomorskiej, funkcjonującej między innymi na terenie Pomorza od wczesnej epoki żelaza, do końca wczesnego okresu przedrzymskiego (od około 600 do 200 r.p.n.e.). Odkrycie to zainspirowało Omenę do nazwania osiedla Osada Borkowo.

Warto zaznaczyć, że Osada Borkowo to nie tylko nowa inwestycja, to również jeden z charytatywnych projektów Omeny. Część dochodu z trójmiejskiej inwestycji zostanie przeznaczona na budowę szkoły dla dzieci ulicy w Ghanie. Organizatorem akcji jest fundacja Omenaa Foundation, którą zarządza Omenaa Mensah. Termo Organika jest jednym z partnerów tego przedsięwzięcia. Firma rozpoczęła bezpośrednie wspieranie fundacji swojej ambasadorki półtora roku temu. Wspólnie stworzyli kolekcję farb wewnętrznych. Część zysków ze sprzedaży każdej puszki farby z tej kolekcji zasila konto fundacji Omenaa Foundation

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych