PARTNER PORTALU

Optymalny dom Roberta Koniecznego, który dopasowuje się do potrzeb

Oszczędny, ekologiczny i o ponadczasowym wyglądzie – w Radosławicach pod Pszczyną powstał modelowy dom znanego architekta.

Autor: HouseMarket.pl 07 kwietnia 2018 08:58

Projekt Roberta Koniecznego to minimalistyczna i ponadczasowa bryła. Parter domu przykryty został dwuspadowym dachem z zagospodarowanym poddaszem, gdzie znajdują się sypialnie, łazienka z pralnią oraz garderoba. Otwartą przestrzeń parteru stanowi natomiast część kuchenno-jadalniana oraz przestronny pokój dzienny. Pomiędzy nimi architekt zaplanował klatkę schodową z ażurowymi schodami. Strefa ta ma być miejscem do wspólnego spędzania czasu zaś otwarty układ pomieszczeń pozwala wykorzystać naturalne światła w budynku.

Projektant zadbał również, by dom spełniał funkcje ekonomiczne i użytkowe. Efektywne zatrzymanie ciepła zimą oraz samodzielne wytwarzanie prądu pozwoli jego mieszkańcom obniżyć koszty utrzymania obiektu. Dodatkowo ustawienie budynku zgodnie z układem stron świata oraz precyzja w umiejscowieniu okien i zwymiarowaniu dachu chronić będą przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza domu latem. Powierzchnia użytkowa podstawowej wersji budynku wynosi 142 mkw. Projekt ma jednak formę otwartą, dzięki czemu każdy będzie mógł dopasować rozkład pomieszczeń i wymiary budynku do swojego stylu życia i potrzeb. 

Jednym z końcowych etapów budowy było zamontowanie odwodnienia dwuspadowego dachu. Wybór padł na system Galeco STAL², a decyzja architekta podyktowana była dwoma czynnikami. Pierwszym z nich była woda opadowa, która stanowi jeden z najbardziej niedocenianych zasobów gospodarstwa domowego. W modelowym domu pod Pszczyną można będzie pozyskać jej ponad 120 m3 rocznie. Drugim faktorem był kształt systemu od Galeco. Rynny o kwadratowym przekroju nadają budynkowi nowoczesnego charakteru i komponują się z obiektami o spójnej bryle i dachach dwuspadowych, dla których stanowią estetyczne wykończenie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych