PARTNER PORTALU

Osiedla J.W.Construction nadal w MdM

Tegoroczna pula środków z MdM została już wyczerpana - wynika z danych przygotowanych przez Metrohouse i Expandera. Istnieje jednak możliwość pozyskania dopłat z puli przewidzianej na 2017 r. J.W.Construction nadal ma w swojej ofercie mieszkania w pełni objęte MdM na osiedlu Zielona Dolina II, Willa One oraz domy w inwestycji Villa Campina.

Autor: HouseMarket.pl 17 maja 2016 14:07

W bieżącym roku beneficjenci programu MdM mają możliwość zarezerwowania 50 proc. z puli przeznaczonej na 2017 r., czyli 373 mln zł. Okazuje się, że do końca kwietnia zostało wykorzystane już 156 mln zł, a proces rejestracji wniosków nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, osiągając normę ok.3,5 mln zł dziennie. Warunkiem uzyskania wsparcia w ramach MdM jest jednak zgoda dewelopera na rozłożenie płatności co najmniej na dwie transakcje. Pierwsza pochodząca z kredytu zostanie wypłacona jeszcze w br., natomiast drugą sprzedający otrzyma na początku 2017 r.

- W przypadku nieruchomości na rynku pierwotnym klienci nie mają problemów z uzyskaniem zgody na przedstawiony wyżej sposób płatności. Deweloperzy mają bowiem świadomość, że dopłata w ramach MdM oznacza dla wielu osób realne wsparcie finansowe, a czasem jedyną szansę na kupno własnego mieszkania, szczególnie dla rodzin wielodzietnych. Przypominam, że 1 września 2015 r. wprowadzono nowelizację ustawy o MdM, na podstawie której dla rodzin posiadających co najmniej trójkę dzieci zniesiono limit wieku i posiadania własnej nieruchomości - mówi Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction.

J.W. Construction nadal oferuje atrakcyjne mieszkania objęte programem, min.: na osiedlu Zielona Dolina II można nabyć lokal w cenie już od 5100 zł za mkw., a klienci mają szansę na otrzymanie 80 tys. zł dofinansowania z programu MdM. Natomiast dla osób, które marzą o własnym domu, propozycją jest os. Villa Campina, gdzie dom o całkowitej powierzchni 135 mkw. położony na działce ok. 400 mkw., można kupić za 399 tys. zł w MdM.

Zakładając, że zainteresowanie programem MdM nie ulegnie zmianie, to już na początku lipca br. kredytobiorcy nie będą mieli możliwości zarejestrowania wniosku na 2017 r. Stanie się to możliwe dopiero w styczniu przyszłego roku. Wtedy zostanie uruchomiona druga część puli, tj. kolejne 373 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych