PARTNER PORTALU

Osiedle Botanika kiełkuje przy Łąkach Nowohuckich

Spółka Stylhut realizuje osiedle Botanika w centrum Nowej Huty, w sąsiedztwie objętych ochroną Łąk Nowohuckich. Przyjazną i inspirującą atmosferę gwarantują elementy sztuki w wystroju przestrzeni wspólnych i roślinność na elewacjach budynków.

Autor: HouseMarket.pl 17 lutego 2017 12:50

Osiedle Botanika to inwestycja wyróżniająca się połączeniem nowoczesnego wzornictwa z zachowaniem przyjaznego klimatu. Mimo że znajduje się w centrum Nowej Huty, to jej mieszkańców otacza przyroda. Projekt elewacji budynków nawiązuje do natury, co harmonijnie łączy się z unikalnym otoczeniem osiedla.

Na wysoką jakość inwestycji składają się: wygodna, pięciopiętrowa zabudowa, funkcjonalne balkony, ogródki, garaże podziemne, windy oraz optymalne rozwiązania architektoniczne. Obszar, na którym znajduje się osiedle Botanika, jest objęty zasięgiem miejskiej sieci ciepłowniczej, co zapewnia wygodny i ekonomiczny system ogrzewania mieszkań.

Przyjazną i inspirującą atmosferę gwarantują elementy sztuki w wystroju przestrzeni wspólnych i zielona roślinność na elewacjach budynków. W inwestycji zaplanowano mieszkania o metrażach od 29 mkw. do 89 mkw., w układach od jednopokojowych do czteropokojowych. Cena za metr kwadratowy zaczyna się od 5239 zł.

Otaczająca przyroda to nie jedyna zaleta Botaniki. Lokalizacja przy ulicy Tomickiego jest idealna zarówno dla zmotoryzowanych, jak i dla rowerzystów czy osób korzystających z komunikacji miejskiej. Łączy w sobie zalety mieszkania w mieście i domu na przedmieściach. Inwestycja jest z trzech stron otoczona zieloną przestrzenią. Sąsiadujące z osiedlem Łąki Nowohuckie to miejsce objęte ochroną, będące siedliskiem wielu gatunków zwierząt.

Mieszkańcy osiedla Botanika mają do dyspozycji mnóstwo tras rowerowych, którymi bezpośrednio mogą dojechać do centrum Krakowa. Atutem inwestycji jest sąsiedztwo licznych obiektów kulturalnych m.in. NCK, Teatru Ludowego, Teatru Łaźnia Nowa, a także dostęp do sklepów, galerii handlowych, Multikina czy Parku Wodnego..

Autorem projektu osiedla jest biuro architektoniczne Perbo Projekt, w którego portfolio znajdziemy takie inwestycje krakowskie, jak: Tauron Arena, Apartamenty Ludwinów, Hotel Novotel oraz Rezydencja Focha. Nadzór inwestycyjny został powierzony spółce Kreator. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Grimbud specjalizująca się w budownictwie mieszkaniowym wielorodzinnym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych