PARTNER PORTALU

Osiedle City Link na celowniku inwestorów

Ronson Development sprzedał już 95 mieszkań mieszkań w ramach trzech etapów osiedla City Link na warszawskiej Woli, z czego ponad 70 proc. stanowią zakupy w celach inwestycyjnych.

Autor: housemarket.pl 28 listopada 2017 10:07

W ostatnich latach centrum Warszawy przeniosło się na Zachód. Wola z dzielnicy o niezbyt dobrej sławie zmieniła się w centrum biznesowe. Wkrótce po najnowocześniejszych biurowcach zaczęły powstawać tu także osiedla mieszkaniowe. Według raportu Kierunek Wola opracowanego przez JLL, w 2006 roku na Woli oddano do użytku 100 mieszkań. W kolejnych 10 latach było ich 17 tysięcy. Rekord padł w ubiegłym roku, gdy do użytku oddano ponad 3,3 tys. mieszkań.

Rok 2017 z pewnością nie będzie gorszy, ponieważ mieszkania w tej dzielnicy sprzedają się jak świeże bułeczki. Potwierdza to sukces sprzedażowy Ronson Development na osiedlu City Link, położonym u zbiegu ulic Skierniewickiej i Wolskiej.

– Sprzedaliśmy już 95 proc. mieszkań w ramach pierwszych trzech etapów inwestycji. Z czego aż 70 proc. zostało zakupionych w celach inwestycyjnych, z przeznaczeniem na wynajem. Dla porównania dodam, że tego typu zakupy stanowią średnio około 30 proc. transakcji na warszawskim rynku pierwotnym – mówi Andrzej Gutowski, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ronson Development.

Jak wynika z danych JLL, można się spodziewać dalszych wzrostów cen mieszkań na Woli. Przeciętna cena metra kwadratowego lokali oferowanych w tej dzielnicy na koniec 2016 roku wynosiła 11,5 tys. zł za mkw i była o 9 proc. wyższa niż rok wcześniej, o 12 proc. dla okresu dwóch lat i o 16 proc. w okresie trzech lat.

Co sprawia, że Wola jest tak atrakcyjna dla inwestorów? Przede wszystkim niewielka odległość od centrum i znakomita infrastruktura. Mieszkańcy tej części Warszawy w zasięgu ręki mają parki, szkoły, obiekty sportowe i centra handlowe. Do 2020 roku w głąb Woli ma zostać doprowadzona II linia metra. Ze stacji Płocka, która zlokalizowana będzie tuż obok osiedla City Link, do parku biznesowego przy rondzie Daszyńskiego mieszkańcy będą mogli dotrzeć w kilka minut. Przy zakupie mieszkania na wynajem wyjątkowo ważny jest również odpowiedni dobór metrażu. Według analityków finansowych, najwięcej zyskują właściciele lokali o małych metrażach. Rentowność mieszkania o powierzchni 30 m2 jest o jedną trzecią wyższa niż w przypadku mieszkania 100-metrowego.

Aż 194 mieszkań z 258 zaplanowanych w ramach City Link 4 to mieszkania 1- i 2-pokojowe (w metrażach, odpowiednio, od 31 mkw i 36 mkw). Ich ceny zaczynają się od 9200 zł za mkw. Są to mieszkania o podwyższonym standardzie, funkcjonalne i ustawne mimo niewielkiej powierzchni. Każde jest wyposażone w drewniane okna oraz balkon lub przestronny taras. Na terenie inwestycji zaplanowano dziedziniec z placem zabaw i wybiegiem dla psów, a tuż obok osiedla powstanie plac miejski z zielenią parkową, ławkami i fontanną.

Pierwsze dwa etapy City Link są już gotowe. City Link III zostanie ukończony w IV kwartale 2018 r., a czwarty etap tej inwestycji – w III kwartale 2019 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych