PARTNER PORTALU

Osiedle Dobra Forma z kredytem na budowę

Firma Soho Development poręczyła spłatę kredytu w Gettin Noble Banku zaciągniętego przez spółkę zależną - Dobra Forma 1 sp. z o.o. spółka komandytowa na budowę osiedla Dobra Forma w Krakowie.

Autor: PAP 02 marca 2016 14:25

Spółka zależna Soho Development - Dobra Forma 1 sp. z o.o. spółka komandytowa pozyskała finansowanie do kwoty 36 mln zł na pokrycie kosztów brutto pierwszego etapu krakowskiego osiedla mieszkaniowego Dobra Forma.

Inwestycja zlokalizowana w Krakowie przy ulicy Bochenka składa się z dwóch budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni ok. 10,5 tys. mkw. Oddanie budynków do użytkowania planowane jest na III kwartał 2017 r.

Zgodnie z umową kredytową, kredyt powinien zostać spłacony w terminie do 31.03.2018 r. Poręczenie cywilne Soho Development zostało udzielone do kwoty 54 mln zł. Zabezpieczenie będzie utrzymywane do momentu uzyskania sprzedaży na poziomie 60 proc. powierzchni użytkowej mieszkań w realizowanej inwestycji.

Ponadto Soho otrzymało informację od swoich spółek zależnych – Cracovia Property sp. z o.o. oraz DF o wpisie hipoteki zabezpieczającej zobowiązania kredytu zaciągniętego w Getin Noble Bank S.A.

Hipoteka łączna do kwoty 54 mln zł ustanowiona została na nieruchomościach położonych w Krakowie przy ul. Adama Bochenka. Łączna wartość nieruchomości obciążonych hipoteką, według stosownych operatów wynosi 14,6 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych