PARTNER PORTALU

Osiedle Franciszkańskie to początek. Mieszkaniowa ofensywa w Katowicach

Jeszcze w tym kwartale TDJ Estate wystartuje z budową 246 mieszkań trzeciego etapu Osiedla Franciszkańskiego. Deweloper planuje również inne inwestycje.

Autor: HouseMarket.pl 04 maja 2016 08:55

Osiedle Franciszkańskie to flagowa inwestycja mieszkaniowa TDJ Estate w Katowicach. W ramach pierwszego etapu projektu zlokalizowanego przy ul. Kijowskiej powstał sześciokondygnacyjny budynek, w którym znalazło się łącznie 95 mieszkań oraz pięć lokali usługowych. W połowie czerwca 2015 r. zainicjowano drugą fazę budowy, która obejmie realizację kolejnych dwóch kolejnych budynków, z blisko 200 lokalami mieszkalnymi. Jej finał jest planowany na IV kwartał 2016 r. Trzeci etap ruszy w bieżącym kwartale, a jego zakończenie zaplanowano wstępnie na drugi lub trzeci kwartał 2017 roku.

- Klienci Osiedla Franciszkańskiego mogą wybierać spośród kawalerek, mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych. Ich metraż waha się od 27 do 95 mkw. Niektóre z nich posiadają balkony lub przestronne tarasy, z kolei do mieszkań na parterze przynależą ogródki – mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. - Odpowiadając na najważniejsze potrzeby przyszłych mieszkańców, przewidzieliśmy powstanie infrastruktury handlowo-usługowej.

W budynkach zaprojektowane zostały również podziemne parkingi, komórki lokatorskie oraz wózkownie. Komfort kupujących zapewniają także korzystne rozwiązania finansowe. Model płatności 10/90 oraz zamknięty rachunek powierniczy stanowią gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych środków. Docelowo na osiedlu ma powstać ok. 1300 mieszkań.

Dodatkowo, spółka realizuje inwestycję mieszkaniową na 12-hektarowym obszarze, składającym się
z ok. 150 działek, w Zabrzu oraz rozpoczęła proces inwestycyjny w gminie Wieszowa, gdzie na obszarze kilkunastu hektarów powstanie kompleks zabudowy jednorodzinnej. W obu przypadkach, w ramach land developingu, wdrażane są działania planistyczne i urbanistyczne, których kluczowym celem jest stworzenie zrównoważonej przestrzeni do życia.

Maciej Wójcik weźmie udział w dyskusji na temat rynku mieszkaniowego podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych