PARTNER PORTALU

Osiedle Idea. Miejsce z duszą artystów

Osiedle Idea zlokalizowane jest w sąsiedztwie pasa nadmorskiego oraz Parku Oliwskiego, w Gdańsku. Na terenie nowo wprowadzanych do sprzedaży budynków i ich części wspólnych znajdą się dzieła malarza i typografa Oesu oraz znanego z obrazów, murali i instalacji artystycznych Seikona.

Autor: housemarket.pl 17 października 2017 14:48

W nowo budowanym 5-piętrowym budynku B5 znajdą się 54 mieszkania i 8 lokali usługowych, natomiast w 6-piętrowym budynku B6 powstaną 42 mieszkania. Budynki powstają u zbiegu ulic Beniowskiego i Śląskiej w Gdańsku.

Osiedle wyróżnia się atrakcyjnym zagospodarowaniem otwartej przestrzeni publicznej, współtworzonej przez polskich artystów: malarzy, grafików, fotografów, czy rzeźbiarzy.

W projekt budynku B5 został zaangażowany Robert Rączka Seikon, twórca murali i instalacji, malarz, który opiera swoją twórczość na kreowaniu niepowtarzalnych wzorów geometrycznych i linii. Na terenie budynku wykona unikalną instalację stalową, tworzącą linearne kształty. Na klatkach schodowych zamieszczone będą abstrakcyjne grafiki jego autorstwa oraz inspirujące konstrukcje w przejściach pomiędzy ścianami budynków.

Budynek B5 stanowiący centralny punkt osiedla, to najbardziej intrygujący budynek Osiedla Idea ze względu na jego nietypową formę architektoniczną. Charakteryzuje się kontrastową czarno-biało-szarą elewacją, dynamicznymi liniami, surową formą i przeszklonymi wykuszami – wysuniętymi częściami budynku.

Partnerem realizacji budynku B6 jest Oesu – grafik, projektant, który dzieła swoje tworzy w barwach biało–czarnych i opiera ssztukę na liternictwie. Budynek B6 tworzyć będzie nowoczesną, minimalistyczną bryłę w skandynawskim stylu. Modernistyczne elementy, cegła klinkierowa nadają elewacjom eleganckiego charakteru. Stonowana kolorystyka i minimalistyczna architektura tworzy przeciwwagę dla budynku B5.

Osiedle będzie monitorowane. Na jego terenie znajdą się 2 place zabaw oraz wiaty i stojaki dla rowerzystów.

Klienci mogą wybrać przestronne i funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanej strukturze i powierzchni. Mieszkania będą miały balkony lub tarasy oraz loggie. Wszystkie mieszkania parterowe w budynku B6 mają także ogródki.

Ceny mieszkań w budynkach B5 i B6 kształtują się od 7 500 zł mkw. do 8 700 zł mkw. Lokale usługowe w budynku B5 o metrażach od 40,79 mkw. do 146,54 mkw. są dostępne w cenie od 8 900 zł do 10 500 zł mkw. W ofercie znajdzie się także łącznie 96 komórek lokatorskich w cenie 2 100 zł/mkw.: 54 komórki w budynku B5 i 42 w budynku B6. Dla mieszkańców 2 nowych budynków przewidziano miejsca parkingowe w w hali garażowej pod budynkiem B5 i B6 oraz w hali garażowej wolnostojącej, a także miejsca naziemne.

Cena pojedynczego miejsca postojowego w garażu to koszt 30 -35 tys zł, w hali garażowej wolnostojącej to koszt 25 tys zł. Cena miejsca postojowego naziemnego to 15 tys zł.

- Idea to unikatowy projekt zarówno na terenie Trójmiasta, jak również w skali ogólnopolskiej. Współtworzenie osiedla przez uznanych trójmiejskich artystów pozwoliło nam na wykreowanie niebanalnej, tętniącej życiem przestrzeni wspólnej, ciekawej i inspirującej nie tylko dla mieszkańców osiedla, ale także sąsiadów i gości. Wnętrza nowych budynków wzbogacone zostaną o ciekawe instalacje przestrzenne, abstrakcyjne graffiti jak również innego rodzaju formy artystyczne charakterystyczne dla twórczości wybranych partnerów . Idea to osiedle ze sztuką w tle, której niewątpliwym atutem jest doskonale rozwinięta infrastruktura komunikacyjna, usługowo-handlowa, biurowa, jak również bliskie sąsiedztwo pasa nadmorskiego czy Parku Oliwskiego - mówi Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży w firmie Euro Styl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych