PARTNER PORTALU

Osiedle Łąkowa już otwarte

Oficjalnie otwarto inwestycję Osiedle Łąkowa zrealizowaną przez firmę deweloperską Archicom Polska. Klienci mogą wybierać z oferty 290 gotowych, funkcjonalnych mieszkań. Osiedle powstało na pofabrycznym terenie i wpisuje się w szeroki kontekst rewitalizacji miasta.

Autor: housemarket.pl 06 marca 2018 14:14

Osiedle Łąkowa zlokalizowane jest w dzielnicy Polesie, na granicy ze Śródmieściem (ok. 1 km w linii prostej od ul. Piotrkowskiej i głównego centrum przesiadkowego). Miłośnicy historii Łodzi znajdą tu tropy z dawnych lat. Inwestycja wpisuje się w szeroki kontekst rewitalizacji miasta, nawiązując architekturą do historii tego miejsca. Osiedle powstało bowiem na terenach byłej Fabryki Towarów Bawełnianych zbudowanej w 1897 roku przez Juliusza Kindermanna, syna innego znanego łódzkiego przemysłowca Franciszka Kindermanna. W 1905 roku w głębi posesji, w miejscu, gdzie obecnie stoją budynki nowego osiedla, wzniesiono tkalnię z szedowym dachem oraz lokalną elektrownię, farbiarnię i wykańczalnię. Produkcję w upaństwowionym po 1945 roku zakładzie przerwano około 1996 roku. Dawnym terenom poprzemysłowym nadana została dzisiaj nowa funkcja – mieszkaniowa. Dzięki zastosowanym materiałom elewacyjnym oraz wkomponowaniu fragmentów pozostałych murów w architekturę osiedla i bryły budynków, inwestycja stanowi połączenie nowoczesności z historycznym otoczeniem.

– Inwestycja Osiedle Łąkowa to kolejny punkt na rewitalizacyjnej mapie Łodzi. Ponadto wpisuje się w nasz plan, by od nowa budować miasto do środka, do centrum. By łodzianie znów chcieli mieszkać, żyć i pracować w centrum miasta. Miejsce to stanowi teraz wartość dla bezpośredniej okolicy, a w perspektywie czasu z pewnością da impuls do kolejnych przedsięwzięć realizowanych w tej części Łodzi. Nie muszę chyba nikogo przekonywać jak bardzo potrzebuje tego Stare Polesie, potrzebuje tego centrum, potrzebuje tego całe miasto – powiedziała Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.  

Na Osiedle Łąkowa składają się 4 budynki mające od pięciu do ośmiu kondygnacji nadziemnych. Łącznie znajduje się w nich 290 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Inwestycja posiada 16 garaży indywidualnych, a pod budynkami, w dużym garażu podziemnym znajduje się 307 miejsc parkingowych (możliwe jest parkowanie w nim aut z instalacją LPG). Dla miłośników rowerów deweloper przygotował stojaki rowerowe, a dla najmłodszych bezpieczny i ogrodzony plac zabaw usytuowany w centralnym punkcie osiedla. Dodatkowo inwestycję wzbogacono o elementy małej architektury. Część mieszkań na parterze posiada własne ogródki, a te na najwyższych kondygnacjach tarasy widokowe.

– Zależało nam na stworzeniu ciekawej i różnorodnej oferty, która swoim standardem wyprzedzać będzie nawet obecne realia łódzkiego rynku. Wierzymy, że szeroka oferta Osiedla Łąkowa, standard wykończenia, sposób zagospodarowania terenu oraz funkcjonalne układy mieszkań spotkają się z dużym zainteresowaniem klientów – dodaje Krzysztof Suskiewicz, prezes Archicom Polska. 

Inwestycja jest doskonale zlokalizowana, co czyni ją atrakcyjną zwłaszcza dla osób szukających ciekawego miejsca do życia. Docenią oni między innymi bliskość centrum, doskonałą komunikację oraz miejsca rekreacji i wypoczynku będące na wyciagnięcie ręki m.in. Park Poniatowskiego, Zatoka Sportu. Mieszkania mają funkcjonalne układy i atrakcyjne usytuowanie, dlatego mogą stanowić wartość zarówno w aspekcie mieszkaniowym, jak i inwestycyjnym.

Inwestycja Osiedle Łąkowa wprowadzana jest do sprzedaży jako gotowy produkt, istotnie przyczyniając się do zwiększenia podaży mieszkań na rynku łódzkim. Spółka należąca do Grupy Archicom ma w planach kolejne realizacje w Łodzi. W ubiegłym roku kupiła teren na Polesiu, na którym planuje zrealizować kolejną inwestycję mieszkaniową.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych