PARTNER PORTALU

Osiedle Mickiewicza. Komfortowa lokalizacja

Skanska rozpoczyna realizację drugiego etapu osiedla, położonego w Warszawie na skraju rezerwatu przyrody, klimatycznych uliczek Żoliborza i parków Bielan. 107 nowych mieszkań jest już w sprzedaży.

Autor: housemarket.pl 24 listopada 2017 13:00

Osiedle Mickiewicza to łącznie 495 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. Właśnie rusza drugi etap inwestycji, podczas którego powstaną dwa budynki - 107 mieszkań o powierzchni od 23 mkw do ponad 117 mkw. Planowany termin oddania pierwszych lokali do użytku to trzeci kwartał 2019 r. Osiedle Mickiewicza to projekt w skandynawskim stylu. Wykonany z dbałością o środowisko naturalne i w trosce o komfort codziennego życia, będzie ubiegał się o certyfikację BREEAM.

Dzięki elastycznej konstrukcji budynku lokatorzy otrzymają możliwość dopasowywania rozkładu mieszkań do własnych potrzeb. Certyfikacja Obiekt bez barier zapewni, że 40 proc. lokali II etapu osiedla zostanie dostosowana na specjalne życzenie klienta do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Osiedle będzie również wyposażone w podziemny parking dwukondygnacyjny z 109 miejscami. Do dyspozycji mieszkańców zostaną udostępnione także stojaki na rowery i boksy dla jednośladów.

- Osiedle Mickiewicza to pierwsze osiedle mieszkaniowe w Polsce posiadające odznaczenie przyznawane wysokiej klasy budynkom, wyposażonym w rozwiązania przyjazne dla ludzi i środowiska. Drugi etap inwestycji zostanie także audytowany środowiskowo w BREEAM. Dodatkowo jeden z dwóch budynków, który zrealizujemy w ramach tego etapu powstanie zgodnie z normami certyfikacji „Obiektu bez barier”. To będzie drugi taki obiekt mieszkalny w Polsce, zaraz po Holm House– mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.

Blisko natury

Punktem wyjścia działań dewelopera są kluczowe potrzeby mieszkańców. Najważniejszą z nich jest komfortowa lokalizacja. Dobrze rozwinięty system komunikacyjny w okolicy Osiedla Mickiewicza umożliwia sprawne poruszanie się po całym mieście. Inwestycja jest położona kilka minut drogi od stacji metra Słodowiec i Plac Wilsona, licznych przystanków tramwajowych i autobusowych oraz międzymiastowej trasy S8. Droga do ścisłego centrum Warszawy trwa ok. 10 minut.

Osiedle jest położone jednocześnie w cichej i spokojnej okolicy dwóch zielonych dzielnic Warszawy. Sąsiadują z nią bezpośrednio park Stawy Kellera z dwiema olszami czarnymi - pomnikami przyrody. W jej pobliżu są także Lasek Bielański, rezerwat przyrody, zwany zielonymi płucami Warszawy, Kępa Potocka ze słynnym różowym neonem Maurycego Gomulickiego, Park Żeromskiego oraz Skarpa Warszawska, zielony szlak spacerowy i rowerowy łączący różne części miasta. Okolica stanowi też wyjątkowy szlak biegowy po pobliskich parkach, lesie czy Bulwarach Wiślanych.

W sąsiedztwie kultury i dobrego designu

- Coraz więcej klientów marzy o mieszkaniu położonym w centrum miasta, nieopodal pracy, przedszkola dziecka i weekendowych rozrywek, czując jednocześnie klimat przedmieścia, oddalonego wiele kilometrów od centrum. Osiedle Mickiewicza odpowiada na te potrzeby, o czym świadczą wyniki sprzedaży pierwszego etapu inwestycji, zakończonego zaledwie w kilka tygodni po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie – mówi Bartosz Kalinowski.

Osiedle Mickiewicza jest położone na styku Żoliborza, pieszczotliwie nazywanego przez mieszkańców Joli Bord (z francuskiego – piękny brzeg) z licznymi klubokawiarniami, restauracjami, przestrzeniami koncertowymi i wystawowymi, targami śniadaniowymi, centrami handlowymi, punktami rzemieślniczymi, teatrem i kinem. W pobliżu znajdują się także szpital, przedszkola, szkoły oraz uczenie wyższe.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych