PARTNER PORTALU

Osiedle Mickiewicza. Połowa mieszkań poszła w miesiąc

Ponad 50 procent drugiego etapu Osiedla Mickiewicza znalazło nowych właścicieli w miesiąc od wprowadzenia inwestycji do sprzedaży. To kolejna warszawska inwestycja firmy Skanska.

Autor: housemarket.pl 19 lutego 2018 15:17

- Osiedle Mickiewicza przyciąga dobrą lokalizacją w lubianej części Warszawy, na styku Żoliborza i Bielan. Dzieli je 10 minut drogi od centrum, do którego można dotrzeć autobusem, tramwajem, metrem lub samochodem. Jeszcze bliżej znajduje się rezerwat przyrody - Lasek Bielański, zwany również zielonymi płucami Warszawy - opowiada Aleksandra Goller, starszy menadżer projektów w Skanska Residential Development Poland.

Inwestycja jest pionierskim projektem mieszkaniowym w Polsce, certyfikowanym środowiskowo w BREEAM. To również pierwsze tego typu osiedle dla Skanska na świecie.

- Klient, który kupuje certyfikowaną nieruchomość, nie musi wierzyć deweloperowi na słowo. Osiedle audytują zewnętrzni specjaliści w trakcie projektowania i przez cały czas trwania budowy. Certyfikat stanowi potwierdzenie spełnienia najwyższych norm jakości. Inwestycja jest oceniania pod kątem kilkudziesięciu parametrów mających wpływ na jej funkcjonowanie w przyszłości. Między innymi jest to lokalizacja, komfort dla mieszkańców, izolacyjność akustyczna, izolacyjność termiczna czy jakość zastosowanych materiałów budowlanych - mówi Aleksandra Goller.

30 procent mieszkań II etapu osiedla powstanie również według wytycznych certyfikacji „Obiekt bez barier”. To oznacza na przykład, że osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogły swobodnie wjechać na balkon, pozbawiony w certyfikowanym mieszkaniu progów. Jest to jedno z wielu rozwiązań, które ułatwią codzienne życie osobom z niepełnosprawnościami. 

Ważnym punktem na osiedlu stanie się 70-metrowa przestrzeń wspólna, zlokalizowana w jednym z budynków, w której mieszkańcy będą mogli razem obejrzeć film, spróbować swoich sił w swingu, zagrać w szachy lub brydża, odrobić z dzieckiem lekcje albo napić się w swoim towarzystwie kawy. 

II etap Osiedla Mickiewicza będzie również pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która już od etapu projektowania, poprzez budowę, aż do momentu przekazania kluczy przyszłym mieszkańcom będzie zarządzaną w technologii BIM 360. Zdigitalizowanie prac usprawni przepływ informacji między inwestorem, generalnym wykonawcą, kontrahentami oraz klientami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych