PARTNER PORTALU

Osiedle Mickiewicza z nagrodą inspekcji pracy

Firma Skanska została wyróżniona nagrodą Państwowej Inspekcji Pracy w konkursie „Buduj bezpiecznie 2015” za realizację Osiedla Mickiewicza przy ul. Rudzkiej w Warszawie.

Autor: HouseMarket.pl 14 stycznia 2016 13:59

To pierwsze osiedle w Polsce budowane zgodne z wytycznymi międzynarodowej certyfikacji BREEAM, potwierdzającej zastosowanie zielonych i dobrych jakościowo rozwiązań. Skanska po raz kolejny otrzymała nagrodę PIP za wysokie standardy BHP na budowie.

Pod koniec 2015 r. firma Skanska ,generalny wykonawca Osiedla Mickiewicza jako jedyna spółka mieszkaniowa została laureatem III nagrody w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy „Buduj bezpiecznie”. Celem konkursu jest promowanie najlepszych praktyk na placach budowy w kraju i tych wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas realizacji inwestycji.

- To pierwsza nagroda w tym konkursie dla Osiedla Mickiewicza, ale już kolejna dla Skanska, która buduje wszystkie obiekty w oparciu o wysokie standardy BHP - mówi Wojciech Piecuch, kierownik budowy Skanska.

Obecnie realizowany jest I etap inwestycji Osiedle Mickiewicza, w ramach którego powstanie kameralny budynek ze 105 mieszkaniami o powierzchni od 28 do ponad 100 mkw. Planowany termin oddania obiektu do użytkowania to ostatni kwartał 2016 r. Trwają roboty murowe, a jeszcze w drugiej połowie stycznia rozpocznie się montaż okien oraz roboty instalacyjne - sanitarne i elektryczne. Stan zaawansowania prac jest bliski 40 proc.

Średnio, w ciągu dwóch tygodni powstaje jedno piętro, a dziennie jest wmurowywanych ok. 5-6 metrów sześciennych zaprawy. Osiedle Mickiewicza będzie pierwszym w Polsce i jednym z 450 w Europie, które zostanie wyróżnione certyfikatem BREEAM.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych