PARTNER PORTALU

Osiedle musi być wygodne do życia

Realizując różnorodne projekty, stale się uczymy. Pozwala nam to tworzyć coraz ciekawsze inwestycje zarówno pod względem architektury, jak i udogodnień dla mieszkańców – przyznaje Mikołaj Konopka, wiceprezes zarządu Euro Stylu.

Autor: HouseMarket.pl 04 grudnia 2015 08:25

Która z waszych inwestycji jest szczególnie ważna?

Mikołaj Konopka, wiceprezes zarządu Euro Stylu: Do tej pory zrealizowaliśmy kilkanaście inwestycji mieszkaniowych i jesteśmy w trakcie kilku kolejnych, więc ciężko byłoby wyróżnić tylko jedną. Realizujemy duże osiedla w peryferyjnych dzielnicach miast, takie jak Nowy Horyzont. Ma zaprojektowane przez nas doskonałe zaplecze usługowe, które sprawia, że jest wygodnym miejscem do życia. Z drugiej strony realizujemy kameralne inwestycje, takie jak ciekawa architektonicznie Futura Apartamenty w Gdańsku Oliwie.

Realizując różnorodne projekty, stale się uczymy, co pozwala nam tworzyć coraz ciekawsze zarówno pod względem architektury, jak i udogodnień dla mieszkańców inwestycje. Jedną z nich jest Idea, będąca dużym założeniem projektowym o urozmaiconej architekturze z przestrzeniami publicznymi wypełnionymi sztuką. Wsłuchujemy się bowiem w sygnały płynące od mieszkańców Trójmiasta i chcemy zaproponować im mieszkanie w miejscu innym niż wszystkie.

Jak oceniacie potencjał rynku na którym działacie? Czy mieszkania na wynajem są impulsem do jego rozwoju?

Euro Styl działa w Trójmieście i okolicach, a więc w jednej z największych aglomeracji w kraju, charakteryzującej się wszystkimi istotnymi dla inwestorów czynnikami, takimi jak dobra komunikacja, dostępność wysokiej jakości powierzchni biurowej, wykwalifikowana kadra. Te atuty sprawiają, że wiele firm lokuje tutaj swoje biura, co z kolei przyczynia się do zwiększenia migracji do Trójmiasta. Poza tym z racji położenia nad Zatoką Gdańską jest świetnym miejscem do życia. Dlatego ludzie jeszcze chętniej przyjeżdżają, by tutaj pracować i mieszkać. Ponadto region jest turystyczny, więc poszukiwane są różnego typu lokale kupowane z myślą o najmie krótkoterminowym, co również pozytywnie wpływa na potencjał naszego rynku.

Jak przebiega komercjalizacja poszczególnych projektów?

Szybciej komercjalizują się te, które mają np. bardzo atrakcyjną cenę przy optymalnej wielkości i rozkładzie pokoi. W wypadku Euro Stylu takim projektem jest Osiedle Cytrusowe, w którym znajdują się dwu– i trzypokojowe mieszkania o powierzchniach liczących od 36 do 54 mkw. Jest to jest produkt często wybierany przez klientów, którzy chcą skorzystać z dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Na Osiedlu Cytrusowym dwupokojowe mieszkanie można kupić za nieco więcej niż 150 tys. zł, przy czym klient będący singlem może otrzymać dopłatę w wysokości około 16 tys. zł, a ten posiadający dzieci odpowiednio około 24 tys. zł przy jednym dziecku lub 32 tys. zł przy dwojgu.

Szybko zwykle przebiega również sprzedaż projektów usytuowanych w dobrych lokalizacjach, charakteryzujących się ciekawą architekturą i licznymi udogodnieniami. Mieszkania w takich inwestycjach są poszukiwane zarówno przez wymagających klientów jako miejsce do zamieszkania, jak i w celach inwestycyjnych. Wolniej za to komercjalizuje się inwestycje z szeroko rozumianej średniej półki. Ale każda dobrze zaprojektowana w swoim tempie się sprzedaje, trzeba tylko odpowiednio nad tym procesem panować.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych