PARTNER PORTALU

Osiedle Nadmorze będzie skąpane w zieleni

Invest Komfort rozpocznie sprzedaż drugiego etapu Osiedla Nadmorze w listopadzie 2016 r. To nowoczesny kompleks mieszkalno-usługowy przy ul. Krasickiego 9 w Gdańsku, 200 metrów od plaży w Brzeźnie.

Autor: HouseMarket.pl 28 października 2016 09:19

W pierwszym etapie inwestycji powstaną trzy budynki, które pomieszczą 108 mieszkań. W drugim przewidziano również trzy budynki i 102 mieszkania o powierzchni od 46 do 108 mkw. Invest Komfort rozpocznie sprzedaż drugiego etapu w listopadzie 2016 r.

- Przestrzeń osiedla stanowi połączenie prestiżowego, reprezentacyjnego frontu, potraktowanego w rzeźbiarski sposób za pomocą wielopiętrowych, formowanych roślin. W obrębie dziedzińca stworzono przestrzeń rekreacyjno - wypoczynkową, zaprojektowaną z myślą o użytkownikach w różnym wieku, szczególny nacisk położono jednak na potrzeby rodzin z dziećmi. Przestrzeń ta w czytelny sposób została podzielona na obszary o różnym charakterze – tłumaczy Patryk Zaręba, architekt krajobrazu, RS Architektura Krajobrazu.

Osiedle skąpane w zieleni

Przewidziano zarówno plac zabaw z wyposażeniem dla młodszych oraz starszych dzieci, jak i przestrzeń wypoczynkową zaaranżowaną za pomocą tarasów drewnianych, a także wielofunkcyjny trawnik rekreacyjny. Całość została skąpana w bujnej zieleni.

- W strefie przedwejściowej, jako najbardziej charakterystyczny element projektu, przewiduje się nasadzenia formowanych żywopłotów wykonanych z zimozielonego gatunku cis pospolity, tworzących kaskadowy, tektoniczny układ przenikających się przestrzennie brył i płaszczyzn. Uzupełnieniem będą niskie drzewa z gatunku klon tatarski oraz krzewy: berberysy, graby, tawuły – opisuje Patryk Zaręba.

Wewnątrz osiedla przewiduje się stworzenie przestrzeni o odmiennym charakterze, z zastosowaniem dodatkowych, zmiennych sezonowo roślin – kwitnących drzew z gatunku czereśnia ptasia, bylin – trzcinników i przetaczników. Wspólnym mianownikiem z przestrzenią przedwejściową będą takie gatunki jak klony tatarskie, cisy, tawuły.

Przestrzeń wspólna ma znaczenie

- Umiejętność projektowania miejsc życia człowieka, polega na poszukiwaniu komfortu zamieszkiwania nie tylko w przestrzeniach prywatnych ale również w strefach pośrednich. Dlatego z tak szczególną starannością projektowaliśmy każdy detal stref pośrednich jak: korytarz, klatka schodowa, winda, które stopniowo i łagodnie wprowadzające przyszłych mieszkańców do ich własnych mieszkań – tłumaczy Beata Szymańska, architekt wnętrz, Studio 1:1.

Intencją projektantów było aby wyraz estetyczny tych przestrzeni pozwolił na emocjonalną akceptację użytkowników i stał się częścią lub przedłużeniem ich własnego mieszkania.

- W ten sposób niespodziewanie nawet najmniejszy metraż mieszkania powiększa się, ponieważ to co jest za drzwiami prywatnego mieszkania staje się również „moje”. Podobnie zaproponowana stylistyka we wspólnych, dwukondygnacyjnych przestrzeniach fitnessu i sali bilardowej ma sprzyjać emocjonalnej akceptacji i traktowaniu jej jak własną – dodaje Beata Szymańska.

Mając na uwadze młody wiek pokolenia, które zamieszka w tych obiektach, a jednocześnie nie pomijając ludzi starszych, którzy również wybrali to miejsce do życia, projektanci zaproponowali estetykę opartą na szczerości materiału, kontrastując szorstkość materiału surowego betonu, siatek stalowych z ciepłem i precyzją wykonania elementów z drewna jesionowego oraz zestawieniem dobrej jakości mebli i armatury.

Bezpieczna strefa wspólna

Jednym z głównych założeń funkcjonalnych dla zespołu mieszkaniowego było zaprojektowanie bezpiecznej strefy wspólnej, będącej częścią wypoczynkową, dostępną tylko dla mieszkańców osiedla.

W tym celu rozdzielono przestrzeń na: publiczną od strony ulicy Krasickiego, ogólnodostępną, z usługami na poziomie ulicy, ze schodami w formie zielonych platform i siedzisk, prowadzącymi do wejścia na osiedle oraz półprywatną dostępną wyłącznie dla mieszkańców.

- Teren osiedla został tu podniesiony względem poziomu ulicy, tym samym naturalnie odgrodzony. Portal wejściowy oraz podwyższenie stanowią dodatkową barierę akustyczną dla tego miejsca. Osiedle tworzy sześć budynków usytuowanych wokół wspólnego zielonego dziedzińca z placem zabaw i ścieżkami spacerowymi – objaśnia Tomasz Janiszewski, architekt, projektant osiedla Nadmorze, BjK Architekci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych