PARTNER PORTALU

Osiedle Paderewskiego dba o komfort akustyczny

W trzecim etapie Osiedla Paderewskiego powstanie czteropiętrowy budynek, który pomieści 42 mieszkania o metrażach od 38,1 mkw. do 65 mkw. Lokale zaprojektowane zostały ze szczególnym naciskiem na komfort akustyczny.

Autor: HouseMarket.pl 21 lipca 2016 10:53

Osiedle Paderewskiego powstaje w Nowej Soli przy ul. Paderewskiego. W otoczeniu znajduje się pełna infrastruktura miejska: szkoły, przedszkole, sklepy i urzędy. Jednocześnie, budynki nie sąsiadują bezpośrednio z ruchliwymi ulicami.

Inwestycja podzielona została na sześć etapów

Pierwszy i drugi został już zrealizowany. Etap trzeci zakłada wybudowanie 42 mieszkań z terminem realizacji w pierwszym kwartale 2017 r. Etap czwarty przewiduje 30 mieszkań i dwa lokale usługowe (termin realizacji – trzeci kwartał 2017 r.).

W drugim kwartale 2018 r. deweloper - Arkadia Park planuje oddać do użytku 21 mieszkań i jeden  lokal usługowy. W ostatnim, szóstym etapie powstanie 50 mieszkań i dwa lokale usługowe z terminem realizacji –czwarty kwartał 2019 r. Budynki podłączone zostaną do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Inwestycja Osiedle Paderewskiego, jako pierwsza w Nowej Soli chroniona jest mieszkaniowym rachunkiem powierniczym.

Bezcenne ogródki

Atutem mieszkań zlokalizowanych na parterze będą przydomowe ogródki o zróżnicowanej powierzchni. Dodatkowo, w budynkach zaprojektowano komórki lokatorskie. Do każdego z mieszkań przynależy przestronny balkon (loggia). Konstrukcja budynku pozwala na dowolne projektowanie przestrzeni wewnątrz mieszkań, co daje możliwość aranżowania ich według potrzeb przyszłych właścicieli.

W trzecim etapie powstanie czteropiętrowy budynek, w którym zaprojektowano 42 mieszkania o metrażach od 38,1 mkw. do 65 mkw.

Lokale zaprojektowane zostały ze szczególnym naciskiem na komfort akustyczny. Podstawowe elementy wpływające na wyciszenie mieszkań to: ściany pomiędzy mieszkaniami z bloczków o podwyższonej izolacyjności akustycznej, termiczne i akustyczne oszklenie okien (potrójne szyby) i niskoszumowa instalacja kanalizacji sanitarnej.

Wysokość zabudowy wszystkich budynków nie przekracza 16 metrów, co sprawia, że obiekty mają kameralny charakter. Rozmieszczone zostaną w wygodnych odległościach, aby zapewnić poczucie przestrzeni. Na terenie osiedla powstanie pełna infrastruktura w postaci oświetlonej drogi, chodników oraz minimum jednego miejsca parkingowego na każde mieszkanie.

Budynki zostaną wybudowane według tradycyjnej i zdrowej technologii z cegły wapienno-piaskowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych