PARTNER PORTALU

Osiedle Panoramika w Szczecinie rośnie w siłę

Mostostal Warszawa podpisał właśnie dwie nowe umowy na realizację kolejnych budynków w szczecińskim projekcie Ronson Development - Osiedle Panoramika. Łączna wartość obu kontraktów wynosi blisko 52,5 mln zł brutto. Inwestycję zrealizuje Oddział Zachodni Mostostalu Warszawa.

Autor: HouseMarket.pl 09 listopada 2017 13:21

Mostostal Warszawa rozpoczął prace przy osiedlu Panoramika w 2016 roku, zostając generalnym wykonawcą wielorodzinnego budynku ze 122 lokalami mieszkalnymi. Finalnie kompleks przy ulicy Krasińskiego i Panoramicznej utworzy siedem obiektów, które pomieszczą łącznie 499 mieszkań. W ramach nowo podpisanych umów z Grupą Ronson Oddział Zachodni Mostostal Warszawa będzie realizował czwarty i piąty etap inwestycji. Wartość zakontraktowanych prac wynosi odpowiednio 33,487 mln zł i 18,999 mln zł, co daje w przybliżeniu kwotę 52,5 mln zł brutto.

8 listopada w siedzibie inwestora w Warszawie zostały podpisane dwie umowy, które z ramienia Mostostal Warszawa sygnowali: Andrzej Goławski, prezes zarządu Mostostal Warszawa i Dariusz Jarek, dyrektor obszaru budownictwa ogólnego, stronę inwestora reprezentował Tomasz Łapiński, prezes zarządu i Andrzej Gutowski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.

– Grupa Ronson jest wiodącym deweloperem nieruchomości w Polsce i naszym wieloletnim partnerem biznesowym, dlatego bardzo cenimy sobie zaufanie, jakim darzy nas inwestor. Podpisaliśmy dzisiaj dwie nowe umowy, na kolejne etapy realizowanego przez nas osiedla Panoramika w Szczecinie. Bardzo cieszy nas fakt, że nasza współpraca z inwestorem rozwija się o kolejne projekty i możemy wspólnie budować nowy kapitał – powiedział Andrzej Goławski, prezes zarządu Mostostal Warszawa.

W zakres umów wchodzi budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych – L3 i L4 – z garażami oraz infrastrukturą towarzyszącą, niezbędnym dojściami i dojazdami, zagospodarowaniem terenu i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Jako pierwszy powstanie budynek L4, który będzie wyposażony w jednopoziomowy garaż podziemny oraz naziemne miejsca postojowe. W zakresie budynku L3 Mostostal Warszawa wykona najpierw stan surowy. Dalsze prace zostaną rozpoczęte w 2019 roku i są określone w drugiej umowie.

– Oprócz Panoramiki Mostostal Warszawa realizuje równocześnie inne inwestycje mieszkalne dla Grupy Ronson. W Warszawie są to osiedle Espresso przy ulicy Jana Kazimierza na Woli – IV etap oraz osiedle Nova Królikarnia przy ulicy Jaśminowej na Stegnach. W tym roku ukończyliśmy również Kamienicę Jeżyce w Poznaniu, także dla Ronson Development – przypomniał Dariusz Jarek, dyrektor obszaru Budownictwa Ogólnego.

Osiedle Panoramika jest położone na szczecińskim Warszewie, w dzielnicy dobrze skomunikowanej z centrum miasta. W okolicy znajdują się liczne placówki edukacyjne, trasy biegowe i rowerowe, a także szkoła nurkowania. Jest też dużo terenów zielonych, oddalonych nie więcej niż 10 minut drogi od osiedla: Park Kasprowicza, Różanka, Lasek Arkoński czy też Ogród Dendrologiczny S. Kownasa. Mieszkańcy mają też blisko nad Jezioro Głębokie. Osiedle Panoramika powstaje w zabudowie kaskadowej na terenie, który jest nachylony w południową stronę miasta. Naturalne położenie sprawia, że z każdego budynku roztacza się wyjątkowy widok na szczecińską panoramę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych