PARTNER PORTALU

Osiedle Riverview. Wmurowano kamień węgielny

Wmurowano kamień węgielny pod inwestycję pierwszą inwestycję mieszkaniową Vastint w Polsce. Uroczystość odbyła się na terenie inwestycji Reverview, w ramach której wybudowanych zostanie siedem budynków mieszkalnych.

Autor: housemarket.pl 29 września 2017 12:24

Inwestycja powstaje na działce u styku ulic Na Stępce i Angielska Grobla w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Wyspy Spichrzów, z ekspozycją na wyspę Ołowiankę i Polską Filharmonię Bałtycką.

Riverview tworzy siedem budynków, nawiązujących swoją architekturą do zabytkowej zabudowy miasta. Całkowita powierzchnia użytkowa projektu wyniesie ponad 14 600 mkw. W ofercie znajdzie się 282 lokali w wielu różnych konfiguracjach: od kawalerek po penthouse’y, od mieszkań jednopoziomowych po piętrowe. Największe z nich, z widokiem na Motławę, dysponować będą powierzchnią o ponad 135 mkw. Większość zaopatrzona będzie w taras lub balkon, a niektóre będą dysponować prywatnym ogródkiem. Wszystkie z nich charakteryzują się przemyślanym i funkcjonalnym układem pomieszczeń.

Projekt wyróżnia wysoki standard budowlany, w szczególności zastosowanie wysokiej jakości, trwałych materiałów wykończeniowych, m.in. cegły i dachówek ceramicznych. Zadbano również o akustykę mieszkań wykorzystując materiały przewyższające obowiązujące na rynku normy.

Kolejnym atutem inwestycji jest starannie przemyślana architektura krajobrazu. Wewnętrzny dziedziniec osiedla zajmie ogród. Roślinność została wkomponowana w strefy funkcjonalne stanowiące przestrzeń do rekreacji i spotkań mieszkańców. Powstanie tu plac zabaw, zewnętrzna siłownia oraz miejsce na grill.

Osiedle, zaprojektowane z wykorzystaniem proekologicznych rozwiązań, jest pierwszą inwestycją mieszkaniową w Polsce, która będzie się ubiegać o certyfikację LEED. W podpisanym podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego akcie erekcyjnym, stosownie do tego, czytamy: „W myśl idei przyświecającej deweloperowi, Riverview będzie osiedlem przyjaznym dla mieszkańców, wyróżniającym się wysokim standardem wykończenia oraz innowacyjnymi rozwiązaniami funkcjonalnymi i proekologicznymi”.

W dzisiejszej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miasta, inwestora oraz generalnego wykonawcy. Goście honorowi podkreślali doskonałe wkomponowanie osiedla w historyczną tkankę miasta oraz znaczenie inwestycji w procesie ożywienia i rewitalizacji dzielnicy.

- Dziś wmurowaliśmy kamień węgielny pod pierwszy projekt mieszkaniowy Vastint w Polsce. Wiążę szczególne nadzieje z tą inwestycją. Dla naszej organizacji jest to śmiały krok w przyszłość. Riverview będzie wzorem dla wszystkich innych projektów mieszkaniowych, które planujemy zrealizować w następnych latach. Jesteśmy dumni, że nasza podróż na rynku inwestycji mieszkaniowych zaczyna się właśnie tutaj, w Gdańsku - powiedział Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland.

Budowa osiedla rozpoczęła się w czerwcu 2017 roku i potrwa 24 miesiące. Generalnym wykonawcą projektu została firma CFE Polska, należącą do belgijskiej Grupy CFE. Projekt architektoniczny powstał w pracowni APA Wojciechowski. Inwestorem i deweloperem Riverview jest Vastint Poland. Spółka, która należy do międzynarodowej Grupy Vastint, działa na polskim rynku od 25 lat.  

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych