PARTNER PORTALU

Osiedle Viva Garden się powiększy

Deweloper Victoria Dom zawarł dwie umowy kredytowe na łączną kwotę 28 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na finansowanie dwóch osiedli: Viva Garden 3 oraz Viva Garden 4, które powstaną w dzielnicy Białołęka.

Autor: HouseMarket.pl 12 sierpnia 2016 14:01

Victoria Dom zawarła dwie umowy kredytu deweloperskiego obrotowego z Bankiem Spółdzielczym w Ostrowi Mazowieckiej do łącznej maksymalnej kwoty 28 mln zł. Środki z pierwszego kredytu w wysokości do 14 mln zł zostaną przeznaczone na realizację osiedla Viva Garden 3 powstającego w Warszawie w dzielnicy Białołęka przy ulicy Białołęckiej.

Ostateczny termin spłaty zobowiązania ustalono na 31 grudnia 2018 r. Pieniądze z drugiego kredytu również w wysokości do 14 mln zł zostaną wykorzystane na finansowanie projektu Viva Garden 4, który jest planowany w pobliżu poprzedniej inwestycji. Ostateczna spłata drugiego kredytu powinna nastąpić do 31 grudnia 2019 r. Oba kredyty są oprocentowane stawką WIBOR 1M oraz marżą Banku.

- Sytuacja na warszawskim rynku deweloperskim jest bardzo dobra. Utrzymuje się duże zapotrzebowanie ze strony klientów na mieszkania w ramach nowych inwestycji. Chcemy to wykorzystać. Pozyskane środki pozwolą nam realizować naszą strategię zorientowaną na stałe zwiększanie skali działania – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.

Oferta osiedla Viva Garden 3 została wprowadzona do sprzedaży w czerwcu tego roku. W ramach osiedla powstaną trzy kameralne budynki w niskiej trzypiętrowej zabudowie. Inwestycja oferuje łącznie 91 mieszkań. Oddanie do użytkowania budynków planowane jest na pierwszy kwartał 2018 r.

W tym roku warszawski deweloper wprowadził do oferty i rozpoczął realizację już łącznie czterech nowych projektów. Pierwszym z nich było Osiedle Bravo, które powstaje na warszawskiej Woli i dostarczy łącznie 167 mieszkań.

W czerwcu oferta spółki została poszerzona także o 113 mieszkań jakie będą dostępne na Osiedlu Classic IV na warszawskim Tarchominie. Pod koniec czerwca uruchomiono również budowę Osiedla Verba ze 136 lokalami na terenie dzielnicy Praga. W ramach tych czterech inwestycji Victoria Dom od początku roku wprowadziła już do sprzedaży łącznie 507 mieszkań.

- W planie mamy wprowadzanie do oferty kolejnych projektów. Jednym z nich jest osiedle Viva Garden 4, na budowę którego właśnie pozyskaliśmy finansowanie – dodał Waldemar Wasiluk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych