PARTNER PORTALU

Osiedle Wikany w Krośnie z pozwoleniem na użytkowanie

Szóste w tym roku pozwolenie na użytkowanie otrzymała giełdowa Wikana. Dotyczy ono budynku na Osiedlu Generalskim w Krośnie.

Autor: HouseMarket.pl 16 listopada 2015 09:53

W tym roku Wikana otrzymała pozwolenia na użytkowanie lokali o łącznej powierzchni użytkowej 19,5 tys. mkw.

Szóste z nich dotyczy budynku na osiedlu w Krośnie, w którym znajduje się 60 mieszkań dwu i trzy-pokojowych w metrażach od 38 mkw. do 67 mkw., piwnice oraz pomieszczenia techniczne. Do dyspozycji mieszkańców oddany został też wielostanowiskowy garaż, w którym znajduje się 35 miejsc parkingowych. Łączna powierzchnia użytkowa w budynku wynosi niemal 5 tys. mkw.

- Kolejnych pozwoleń spodziewamy się już w przyszłym roku. Tegoroczny plan w tym zakresie został zrealizowany zgodnie z zapowiedziami. Konsekwentnie realizujemy naszą strategię zakładającą wykorzystanie banku ziemi w południowo-wschodniej Polsce, budujemy coraz więcej mieszkań i terminowo uzyskujemy pozwolenia na użytkowanie. Nasza pozycja rynkowa umacnia się, grupa jest również w coraz lepszej kondycji – mówi Robert Pydzik, prezes Wikany.

Wpływy ze sprzedaży lokali w trzecim budynku na Osiedlu Generalskim będą mogły być zaksięgowane jako przychody w rachunku zysków i strat począwszy od IV kwartału 2015 roku. Tak wynika z zasad rachunkowości, które obowiązują Wikanę (zgodnie z nimi przychody ze sprzedaży mieszkań można księgować dopiero po przekazaniu lokali klientom, a więc po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie obiektu i zawarciu aktu notarialnego przenoszącego własność lokalu).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych