PARTNER PORTALU

Osiedle Wolne Miasto w Gdańsku schodzi jak na pniu

Osiedle Wolne Miasto cieszy się zainteresowaniem. Do tej pory sprzedane zostały w całości mieszkania z dwóch pierwszych etapów, a w obecnie realizowanym III etapie inwestycji - nabywców znalazło już ponad 60% lokali.

Autor: housemarket.pl 29 czerwca 2017 10:01

W związku z popularnością inwestycji, będącej idealnym przykładem osiedla wielopokoleniowego, deweloper ECO-Classic wcześniej niż zakładały plany, bo już pod koniec I kwartału 2017 roku rozpoczął budowę czwartego budynku. Osiedle docelowo będzie kompleksem złożonym z ośmiu kompleksów mieszkaniowych, liczących w sumie ponad 1.200 lokali.

Cedrowa 29 to adres obecnie powstającego III budynku osiedla Wolne Miasto. Zaprojektowany w kształcie otwartej na zewnątrz osiedla litery U, liczyć będzie 184 mieszkania 1-4 pokojowe o wielkościach od ok. 30 do 89 mkw. Na wygodę mieszkania mają wpływ m.in. ponadstandardowa wysokość- 2,7 m, duże okna, zapewniające dobre doświetlenie światłem dziennym i widok na zielone otoczenie oraz - w przypadku mieszkań parterowych - przynależność nawet blisko 40-metrowych ogródków.

Niska zabudowa (trzy piętra wysokości), prosta architektura i stonowana kolorystyka dobrze komponują się z otaczającą budynek bujną roślinnością – dorosłymi drzewami parkowymi, ponad 20-letnimi jabłoniami oraz, inspirowaną łąkami, zielenią wewnętrznych dziedzińców.

- Wolne Miasto cieszy się popularnością wśród osób młodych - par i rodzin z małymi dziećmi, około 30 letnich - mówi Zuzanna Kordzi, Dyrektor ds. handlowych ECO-Classic. – Dla nas to znak, że nasza inwestycja jest miejscem, z którym wiążą swoją przyszłość, które uznali za miejsce przyjazne dla rodziny.

Budynek posiada także liczne udogodnienia dla osób starszych i niepełnosprawnych. Budynki z windami, pozbawione są barier architektonicznych i otoczone szerokimi alejkami, które ułatwiają poruszanie się po osiedlu. Liczne chodniki, trasy spacerowe oraz zaułki z ławkami, sprzyjają zarówno aktywnemu, jak i biernemu wypoczynkowi.

Około 15% nabywców w Wolnym Mieście stanowią dziś inwestorzy.

Możliwość zakupu niedużego mieszkania w nowym, nie wymagającym wielu nakładów, budownictwie, w atrakcyjnym pod względem komunikacyjnym punkcie Gdańska, zaledwie 10 minut od centrum są czynnikami determinującymi zakup lokalu pod wynajem.

Ceny mieszkań w III etapie zaczynają się od 5.038 zł/mkw.

Budynek będzie gotowy w I kwartale 2018r.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych